Tomb Raider #25

Tomb Raider #25

ENDGAME (1/3)

(pokračováno ve WITCHBLADE #60 / EVO #1)

Vydáno: listopad 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: John Ney Rieber
Náčrt: Michael Turner
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Michael Turner

 

Děj

Lara se v New Yorku setkává s detektivkou Sarou Pezzini, aby jí pomohla vyšetřit zmizení manželského páru. Lara jí vysvětluje, že lidé, které obvykle hledá, jsou většinou ztraceni několik století. 

Dle Sary popisu se něco vynořilo ze země, vniklo to do manželky, která se pak změnila a napadla svého manžela. A pak oba pohltila ta věc, co se vynořila ze země, a opět zmizela. 

Sara popisuje, že celá věc vypadala stříbrně, leskle. Ale na povrchu jako by po ní něco lezlo, jako kdyby byla pokrytá mouchami. 

Když je Lara o samotě a prohledává okolí, přemítá, že má Saru ráda, ale tu věc, Witchblade, už ne. Všimne si, že kolem místa, kde věc zaútočila, je 8 krypt uspořádaných do oktogramu. Má to s útokem nějakou spojitost?

Následně na Laru zaútočí onen stařík, manžel, kterého pohltila ta věc. Lara ho přemůže a sleduje, jak se z jeho těla vznese jakési stříbřité světlo, které začne rychle odlétat pryč. Lara neváhá a světlo následuje. Protože je světlo moc rychlé, ukradne Lara na ulici motorku a ve svém pronásledování pokračuje. 

Světlo zalétne do metra, kam Lara zajíždí se svou motorkou, než se vybourá. Následně objeví podzemní jeskyni, ve které se vznáší stovky podobných světel. Mezi nimi Lara objeví spící postavu, ne lidskou. Každá kultura má prý podobnou legendu o spícím božstvu. Ale to už je práce pro Witchblade. Než Lara stihne odejít, spící postava otevře oči a zhypnotizuje Laru. A umístí do jejího těla tu věc, co v úvodu napadla manželský pár. Lara cítí bolest, ale i obrovskou sílu. Snaží se odolávat a nebýt manipulována oním božstvem. 

Sara se vydává za Larou, protože dle policejního hlášení o motorkářce s copem jezdící v metru se dovtípila, kde se asi Lara nachází. Po cestě však uslyší obrovský výbuch a doufá, že je Lara v pořádku. Z kouře po výbuchu se vynořuje zmutovaná Lara, obalená tím stříbřitým světlem / slizem.

 

Názor

Komiks navazuje na sérii Witchblade, díl 59, kde manželský pár zmizel. Jelikož vůbec neznám Witchblade, co je zač, o co v komiksu jde, tak se mi do děje dostávalo poměrně těžko. Ale je zajímavé vidět Laru po boku jiné známé postavy. 

Kresba je opět jiná a Lara mi tu přijde taková normálnější. Nemá tak výrazné křivky a nosí obyčejné oblečení. Jen její cop je extrémně dlouhý a tenký.

Celkově je děj zajímavý, líbí se mi to tajemno. I ten vnitřní boj Lary se stříbřitým světlem je popsaný velmi pěkně. Těším se na další díly, kde se záhada určitě rozuzlí. 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: