Tomb Raider #22

Tomb Raider #22

THE TRAP (2/3)

Vydáno: červen 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: John Ney Rieber
Náčrt: Randy Green
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Randy Green

 

Děj

Zatímco Lara bojuje s obživlými sochami pěti lidských jedů, v Anglii u lorda Vymese se ukáže, že lord Vymes asi nebude jen tak ledajaký smrtelník, ale bytost, která dokáže pouhým dotekem proměnit člověka v kostru. Názorná ukázka byla provedena na agentovi, který ještě nedávno seděl svázaný u Lary Croft, zatímco pila čaj. Ve skutečnosti chce lord Vymes, aby pro něj otevřela Lara brány pekelné.

Mezitím se do chrámu v Himalájích ve strži Taktsang snaží dostat jakási další skupinka Himalájců v čele se starou šamankou. Ta se dozví, že socha dákyně už slouží někomu jinému. Někomu, kdo jí dal oběť – Laře Croft. Dákyně obživne a začne útočit. Stará šamanka se napije z jakési lahvičky a změní se v okřídlenou zlodějku, která ukradla Laře její mandalu. S dákyní bojuje.

Během té doby Lara dobojovala s pěticí strážců – tzv. lidskými jedy a se svou černou mandalou, pro kterou sem šla, zůstala sama. Mandala se ovšem umí bránit a teleportuje Laru na jakési pohřebiště plné lidských kostí. Pod těmito kostmi nalezne Lara v zemi dvě písmena: LB. Uvědomí si, co to znamená. Že tam opravdu byla. Lydia Blakeová. Lara je nadšená, než si uvědomí, že lebka, před kterou stojí, bude pravděpodobně ta Lydyina. Nadšení opadne.

 

Názor

Děj se nám ještě daleko více zamotal. Dozvěděli jsme se, že lord Vymes je nějaká podivná bytost s nadpřirozenými schopnostmi, že mandaly mají taky jakousi podivnou moc a kdo to vůbec je ta Lydia Blakeová, která se zde vynořila z ničeho nic a už jako mrtvá? Příští díl je finální, tak jsem zvědav, jak se celé tohle dobrodružství završí do logického celku.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: