Tomb Raider #21

Tomb Raider #21

THE TRAP (1/3)

Vydáno: květen 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: John Ney Rieber
Náčrt: Randy Green
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Randy Green, Brian Ching

 

Děj

Lara se nachází v Himalájích ve strži Taktsang, aby prohledala zdejší chrám kvůli mandale, přičemž narazí na sochu dákyně, která byla zcela nečekaně znázorněna s bionickými křídly. Obětuje jí svíčku, aby jí byla dákyně nakloněná.

Střih. O týden dříve navštíví Lařinu vilu agenti, kteří chtějí archeoložku přepadnout. Nejdříve ale narazí a zamíří pistolí na zahradníka, který jim ovšem v klidu při zahraničení prozradí, kde Laru najdou a že zrovna krmí svou kočku Grišku. Řekne jim i cestu, jak se k ní dostat. Cesta ale nevede k Laře, nýbrž ke Gřišce. Ukáže se totiž, že Griška je obrovský bílý tygr vyšlechtěný k zabíjení slonů. Lara se nachází v krytu v bezpečí za ochranným sklem, a sledujíc vše, říká agentům, aby se hezky vzdali, odhodili své zbraně a saka, jinak dá Grišce příkaz a ta už si s nimi poradí.

Hned na to se s nimi se všemi usadí Lara na čaj v salónku, agenti samozřejmě svázaní k židlím a dozvídá se, o co tu vlastně jde. Jeden z agentů Laře poví, že poté, co odmítla pro lorda Vymese vykrást Londýnské muzeum, někdo, kdo je zachycen na kazetě, kterou si Lara zrovna přehrává, lorda Vymese vykradl. Osoba na kazetě vypadá přesně jako Lara a z toho ji i lord Vymes obviňuje. Z krádeže svých artefaktů. Lara chytře argumentuje, že móda alá Lara Croft je teď docela v kurzu a že zrovna před pár týdny narazila na jistou měňavku (narážka na minulé epizody Pieces of Zero), která vypadala přesně jako ona. Lara se domluví, že za slušný obnos peněz lordovi artefakty znovu najde a navrátí.

Střih – přítomnost. Lara nadále prohledává chrám a přemýšlí, jak obejít jednu z mnoha pastí. Místní verzi sedmi lidských hříchů - pět lidských jedů. Sochy Nevědomosti, Nenávisti, Pýchy, Chtíče a Závisti, načež v momentě, co vleze do jasné pasti, objeví ještě svou vlastní verzi jedu - Naivitu. Nejlepším řešením bude pro ni se od těchto jedů odvrátit.

Před týdnem – Lara ze záběrů zkoumá zlodějku, která okradla lorda Vymese i to, co ukradla. Nečekala však, že zcela nezpozorovaná zlodějka se objevila i v jejím domě a jednu z mandal, kterou Lara také vlastnila, jí ukradla. Lara se za ní rozběhne, avšak chytit ji nedokáže. Co ale stihne, je prohodit několik slov. Lara se dozvídá, že se zlodějka s bionickými křídly (ano létá) snaží získat sílu čtyř mandal, aby osvobodila své sestry uvězněné v perlách Samsáry.

Přítomnost – Lara v chrámu nachází konečně mandalu. Jen co ji vezme, objeví se kolem ní její obživlí přátelé Nevědomost a spol. Boj může začít.

 

Názor

A máme tady nové rozjíždějící se dobrodružství, které neustále přeskakuje mezi přítomností a minulostí o týden dříve. Zatím jen víme, že se jedná o mandaly, máme zde opět nadpřirozeno a uvidíme, kam se bude celý děj ubírat dál. Líbí se mi, že komiks vzpomíná na události z minulých dílů. Bál jsem se totiž, že s novým kreslířem přijde tak trochu celé nové universum kolem Lary.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: