Tomb Raider #20

Tomb Raider #20

PIECES OF ZERO (4/4)

Vydáno: duben 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Začínáme v sídle Samuela Quilla, kam Samuel zavedl zbytek posádky. Potřebuje totiž použít Eye of Shaherettin, aby zjistil, kde Lara je. Tedy spíše KDY je.

Někde v budoucnosti je Lara s Caronne zajata, protože porušily Time Code 369. Vypadá to, že místní vůdce, Redstone, zná Caronne moc dobře. Obviní ji, že ukradla jednu z těch lodí, co dokáže cestovat časem, a přenesla se do 21. století, odkud se vrátila s Larou. Obě dvě jsou poslány do vězení. 

Ve vězení Caronne řekne Laře, že jí nikdy nedovolí vrátit se do minulosti, protože už viděla budoucnost. Také jí řekne, že není nepřítel, jen se chtěla dostat k tomu monstru, co zabilo televizní štáb. Následně Laře pomůže z vězení uniknout. Vydají se na střechu, odkud ale není úniku. A nepřátelé na ně začínají střílet.

Najednou však přiletí loď a její pilot hodí Laře její dvě pistole. Lara se diví, že v budoucnosti existují podobné zbraně. Následně však odhalí, kdo je pilotem oné lodi - Samuel Quill! Ten Laře vysvětlí, že sice neumí cestovat časem, byl ale obdarován extrémně dlouhým životem. A i když jsou v budoucnosti o 1000 - 1500 let, přizná, že ji naposledy viděl před 157 lety.

Samuel zavede Laru a Caronne do jeho sídla. Caronne oběma vysvětlí, že je součástí řádu, který se snaží chránit Zemi před vetřelci. Monstrum, které totiž Lara objevila, pochází z jiné planety a na Zemi se dostalo omylem. Caronne se vrátila do minulosti, aby monstrum zabila. To se jí ale nepovedlo.

Následně Samuel Laře vysvětlí, že její možnou cestou zpátky do svého času je artefakt Eye of Shaherettin. Podá jí tedy artefakt a řekne jí, ať se soustředí na svou přítomnost. Zpátky v přítomnosti Samuel drží ve stejném místě Eye of Shaherettin. Následně se před ním ocitne Lara, která se vrátila z budoucnosti.

Celému procesu přihlížejí televizní producenti, kteří z celé události chtějí udělat senzaci a žádají po Laře vysvětlení. Ta jim odvětí, že se jednalo jen o trik, a že ať si nějaké vysvětlení pro televizi vymyslí sami.

 

Názor

Rozhodně zakončení, jaké jsem nečekal. Přiznám se, že nemám moc rád cestování časem a sci-fi míchané s archeologií. Tento komiks se mi ale líbil. Dočkali jsme se několika zvratů, např. že Avatar Caronne je vlastně hodná. Líbí se mi, že se vrátil artefakt Eye of Shaherettin a krásně nám příběh uzavřel.

Záhadou ale pořád zůstává Samuel Quill. Jakto, že žije tak dlouho? Jakto, že se s Larou v budoucnosti viděl znovu? Potká se s ním Lara ještě v nějakém dalším komiksu? A stanou se skutečně milenci, jak Samuelovi ukázal artefakt Eye of Shaherettin? 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: