Tomb Raider #19

Tomb Raider #19

PIECES OF ZERO (3/4)

Vydáno: únor 2002
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Jak dlouho už je Lara uvězněná v podzemí? Otrávená jedem, že se pomalu nemůže ani pohnout? A kolik času jí ještě zbývá? 

Samuel Quill, který skončil postřelený, se sám vyléčí - kulka sama vypadne z rány, která se poté sama zahojí. Rozhoduje se, zda napřed najít Laru, nebo zastavit Avatara. Zvítězí Avatar, protože ten je důležitější. A tak se Samuel vydává do dalšího z podzemních tunelů.

Mezitím Sammy a televizní producenti následují Laru, které stále věří, že byl Samuel Avatar, a proto ho střelila. Lara se jich však snaží zbavit a rozdělit se. 

Naše skutečná Lara je obmotána obřím chapadlem monstra, které jí stáhlo pod zem. Když chapadlo mění pozici, využije Lara svou osvobozenou ruku a rychle chapadlo pobodá ostrou čepelí, kterou našli společně s producenty v prvním díle. Chapadlo Laru pustí a následně zkamení. V prachu Lara najde střelné zbraně, vystřelené náboje a nože. Nic z toho příšeru nezranilo, ale záhadné ostří ano. 

Následně Laru najde Samuel Quill a chystá se jí zastřelit. Netuší totiž, že ho postřelila falešná Lara. Následuje flashback z komiksu Dead Center, kde Quill díky artefaktu The Eye of Shaherettin viděl svou budoucnost, kde jsou s Larou milenci. Lara mu tedy odvětí, že jí nemůže zabít, když je jeho budoucnost jiná (i když jí ona sama nevěří). 

Producenti s falešnou Larou objeví kus oblečení ztraceného televizního štábu. Falešná Lara využije jejich nepozornosti a utíká do jeskyně. 

Lara a Samuel se hádají, jestli ho postřelila nebo ne. Oběma dojde, že Lara musí mít dvojníka. Když je Samuel otočený zády (při prozkoumávání jakési vesmírné lodi), falešná Lara přepadne tu pravou a v bezvědomí ji schová za kameny. Sama zaujme její místo. Následně napadne i Samuela. 

V tu chvíli jí ale doběhnou producenti. Pravá Lara se probouzí a snaží se zastavit falešnou Laru nastupující do lodi, která dokáže cestovat časem. Ještě než loď zmizí, podaří se Laře naskočit. 

Na lodi se Lara popere se svou dvojnicí, která se změní do své pravé podoby a představí se jako Caronne. Laře se však nepodaří jí přesvědčit, aby je vrátila zpět, odkud vyletěly. Místo toho během boje zmáčkne tlačítko pro automatické přistávání a obě se tak ocitnou v nějakém futuristicky vyhlížejícím městě.

 

Názor

V tomto díle se toho děje opravdu hodně! Je supr, že se Lara konečně vyprostila ze svého vězení a že se nám příběh trochu rozmotává. Vše je velmi akční a odhalení vesmírné lodi cestující časem je nečekané. Také se mi hodně líbí narážka na předchozí komiksy, že na sebe děj krásně navazuje i po několika dílech. No uvidíme, jaké rozuzlení nám přinese následující díl.

< Předchozí komiks Následující komiks  >
Sdílet: