Tomb Raider #18

Tomb Raider #18

YEAR OF THE CAT

Vydáno: prosinec 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Gerardo Sandoval
Obrysy: Marlo Alquiza
Barva: JD Smith
Autor obálky: Adam Hughes

Děj

Lara Croft sebou vzala na výpravu reportéra Terrence Buttermana za účelem zlepšení pohledu veřejnosti na vykradače hrobek. Vysvětluje mu, že si sama téměř nikdy nenechává artefakty, které nachází a většinu z nich daruje muzeím, či povolaným organizacím.

Společně se nachází někde v Jungli, aby našli prastarý chrám. Po té, co ho najdou, Lara ukazuje reportérovi svůj um, jak se vypořádat s pastmi, potopenými tunely a vším tím, co tak dobře ze svých dobrodružství zná. Spolu s Terrencem vedou diskuze o tom, jak novináři ovlivňují slávu vykradačů hrobek a v průběhu překonávání různých pastí si vyměňují názory na dané téma. Lara se snaží vysvětlit, že o pět minut slávy tady opravdu nejde. Jde převážně o to, být prvním člověkem v hrobce, kterou nikdo po jejím zapečetění nenavštívil. O ten pocit. To ovšem Butterman nechápe a právě naopak ho začínají ohromovat poklady, které spolu s archeoložkou v hrobce objevují.

Laře jde jen o jediný poklad – sošku kočky, která má moc dát svému nálezci schopnost devíti životů – skoro nesmrtelnost. Butterman chce víc. Chce peníze. Obrátí se proti Laře a vzápětí ji střelí do zad. Lara krvácí. Butterman si vezme sošku, aby proroctví naplnil. Jenže on to proroctví neznal celé a sám se proměnil v lidského pantera tzv. Panterodlaka (pozn. autora: to slovo jsem si teď vymyslel). Zraněná Lara se zmutovaným Buttermanem  zápasí, aby ho nakonec uvěznila i s pokladem v nalezené hrobce. Butterman teď bude mít svých celých devět životů na to, aby si uvězněn užil dosyta svůj poklad. Lara se léčí lékárničkou. 

 

Názor

První komiks, který kreslí někdo jiný, než Andy Park a to Gerardo Sandoval. Změna stylu je dost vidět a nemyslím si, že to je úplně ku prospěchu věci. Lara je kreslenější, má větší oči. Vše působí dost jinak. Příběh sám o sobě je slabší a spíše než o děj jde o pojednání morálnosti vykrádání hrobek.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: