Tomb Raider #17

Tomb Raider #17

PIECES OF ZERO (2/4)

Vydáno: listopad 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Začínáme v Lařině sídle, které navštíví Samuel Quill, Lařin známý. Ten objeví spoutanou Madeline a dojde mu, že ho předběhl jakýsi Avatar. Bohužel Madeline musí nechat spoutanou a vydá se za Larou do Keni. Tam se naše parta pomalu probouzí a připravuje na další postup v hledání ztraceného štábu. Lara se ale celou dobu chová divně. Navíc chce jít napřed a vše prozkoumat sama, aby jí zbytek nezdržoval.

Díky sonaru objeví podzemní jeskyni, kam se Lara vydá. Zbytek na ní čeká u vchodu. Tam je nalezne Samuel a řekne, že musí Laru ihned dostat ven, protože je v jeskyni Avatar. Všichni se tedy vydají dovnitř a objeví rozlehlou jeskyni s vodopádem. 

Madeline se v sídle podaří osvobodit a zavolá Sammymu, že jí v sídle přepadli a že se tam objevil vysoký muž s vousy. Ten popis přesně sedí na Samuela. Sammy na něj zaútočí, protože si myslí, že on je ten muž, kdo Madeline spoutal. Než se vše stihne objasnit, objeví se Lara a začne na Samuela střílet. Odůvodní to tím, že právě Samuel je Avatar a díky tomu, že ho zahnala, jsou teď v bezpečí. 

Poslední scéna nám ukáže hromadu koster, ostatků po ztraceném televizním štábu. Všichni, kdo vkročili do této jeskyně, totiž zemřeli. Všichni až na jednu osobu - Laru Croft, visící v bezvědomí u stropu jeskyně. Ale to se brzy změní... Pokračování příště.

 

Názor

Líbí se mi, jak se prolínají dva příběhy - Lara v Africe a Madeline v Lařině sídle. Náznaků toho, že Lara vlastně není Lara, je tu hodně, takže to musí dojít každému. Jsou nám představeni Avatarové, o kterých vlastně skoro nic nevíme. Můžeme odhadnout, že ta žena z minulého dílu, co dokázala měnit svou podobu, je jednou z nich. Závěrečná scéna nás nechává v napětí, takže se můžeme těšit na příští díl.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: