Tomb Raider #16

Tomb Raider #16

PIECES OF ZERO (1/4)

Vydáno: září 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Na začátku přijde do Lařina sídla její stará chůva (kterou jsme poznali v předchozích komiksech). V sídle je však pouze její asistentka Madeline Hovan, protože Lara odcestovala do Mexika. Ta nabídne bývalé chůvě čaj.

Přesouváme se za Larou, která se právě účastní závodu na motorkách a vyhrává. Následně přilétá vrtulníkem její známý, pilot Sammy, a s ním dva producenti slavné televizní show. Ti Laře vysvětlí, že celý jejich tým spolu s účinkujícími soutěže zmizeli někde v Africe. Žádají Laru, aby jim je pomohla najít. nechtějí totiž kontaktovat autority, aby kolem celé události nevypukl skandál.

Když Lara volá do svého sídla, aby řekla Madeline, že se ještě nechystá domů, zjistíme, že je Madeline svázaná. Chůva totiž vůbec není stará dáma, ale mladá žena, která se dokáže přeměnit v jiné osoby. A tak na sebe vezme podobu Madelin a telefon zvedne. 

Lara, Sammy a producenti doletí v Africe na místo, kde byl televizní štáb naposledy spatřen. Žádné stopy nenajdou, a tak se na místě utáboří, aby mohli v pátrání pokračovat další den. V noci Lara zaslechne divný zvuk. Vydá se ven ze stanu, aby vše prozkoumala, ale následně je obmotána obřím chapadlem, které ji stáhne pod zem.

 

Názor

Tento díl je takový útržkovitý, rozvíjí se nám tu několik příběhů. Líbí se mi, že vlastně navazuje na konec předchozího komiksu, kde jsme viděli mladé lidi v pošti napadené podivnými chapadly. Jsem zvědavý, co nám přinesou díly následující.

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: