Tomb Raider #15

Tomb Raider #15

WITHOUT LIMIT

Vydáno: září 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Francis Manapul
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Lara je na tom po Chasově smrti špatně. Na cestě do Bostonu ji doprovází její asistentka Madeline. Během cesty do Bostonské banky, kde má být uskutečněna poslední Chasova vůle, se od taxikáře dozví, že toho dne má být na Coppově pahorku (druhý nejstarší hřbitov v Bostonu) odhalená prastará kniha zvaná Luciferův kodex. Tato kniha má údajně moc vrátit mrtvé k životu. Obě hrdinky se tedy ještě před bankou vydají na hřbitov a to právě včas. Lara se snaží poradit profesorovi, který knihu zrovna objevil, aby ji nechal být. Kniha totiž probouzí jen neklidné duše. Lidi, kteří byli zabiti rukou zla.

Jak to tak bývá, stane se, co se stát nemělo a moc knihy oživí spousty mrtvých. Lara se však nenechá vyvést z míry, vytrhne profesorovi z rukou knihu a tajemnou formulí vyšle všechny mrtvé zpátky na věčný odpočinek. Hned na to mu poručí, aby knihu zase pěkně zpátky zakopal. Samozřejmě to se nestane, protože zatímco Lara s Madeline odchází k taxíku, někdo knihu profesorovi ukradne a uteče.

Lara i se svou asistentkou jede zpět do banky, aby se stala jediným dědicem po Chasovi. Ukáže se, že Chase Laře zanechal krabičku se zásnubním prstenem po své matce a také dopis na rozloučenou s posledním úkolem. Najít jeho ztracenou sestru a předat jí matčin prsten. Lara zapojí do pátrání všechny své kontakty, aby se po několika dnech dozvěděla, že Chasova ztracená sestra se jmenuje Kerri Mastersonová a zrovna odletěla do Hondurasu (místa, kde umřel Chase).

Lara už ví, kdo Luciferův kodex ukradl. Byla to Kerri, která se o existenci svého bratra dozvěděla před pár dny a chce ho přivést zpět k životu. Kerri zastihne Lara u Chasova náhrobku. Vysvětlí jí, že kniha by jejího bratra zpět nenavrátila, ale naopak by z něj udělala jen obživlou kreaturu. Společně si pak vyprávějí a truchlí nad ztrátou milované osoby.

Mezitím na druhém konci země, kdesi v Keni, začnou v poušti požírat jakási podivná chapadla partu mladých lidí. Pokračování příště.

 

Názor

Co mě zaujalo hned z počátku je, že se jedná o děj Lařiny asistentky Madeline a vše tak nějak vnímáme z jejího pohledu. Lara si nedokáže připustit, že Chase skutečně milovala a Madeline jí to dává značně najevo. Vlastně do ní permanentně ryje, aby se vyjádřila a dostala to ze sebe. Celý díl je tak důstojným zakončením jedné éry Lařina života a taky rozloučením s Chasem Carverem.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: