Tomb Raider #14

Tomb Raider #14

JUNGLE OF HONDURAS (2/2)

Vydáno: červen 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Z útočníka v brnění z minulého dílu se vyklube člen Kolumbovy posádky z roku 1492. Rozpadající se maso drží pohromadě jen brnění. Nic, s čím by si Lařiny pistole neporadily. 

Následuje další flashback do Monaka. Nejen, že Chase utrácel Lařiny peníze v kasinu, on se navíc v noci vydal ukrást poklad, pro který měli mít ráno s Larou namířeno. Lara na něj naivně čekala, a když se konečně rozhodla vydat pro poklad sama, zjistila, že ji Chase předběhl a vše odnesl. 

Zpátky do přítomnosti. Lara s Chasem objeví chrám, ve kterém je poklad Kryštofa Kolumba ukrytý. Uvnitř chrámu je jezero, poklad leží na samém dně. Chase se pro něj vydá, a Lara mezitím přemítá, že na ní začíná jeho kouzlo působit. Že jí má asi vážně svým způsobem rád. 

Chase sebere truhlici s pokladem, a to uvolní desítky kopí, která vystřelí z podlahy. I tak se Chaseovi podaří vyplavat na hladinu, kde zjistí, že je Lara v obklíčení oživlých koster. Aby toho nebylo málo, do místnosti se také začíná uvolňovat jedovatý plyn a vchodové dveře se pomalu zavírají. Podaří se našim hrdinům uniknout? 

Zobrazit spoiler

Oba těsně doběhnou ke dveřím, když Chase Laře prozradí, že se nadýchal moc jedovatého plynu. Následně jí v náruči umírá. Lara vynese jeho tělo ven, kde mu vykope hrob a do náhrobního kamene vyryje jméno CHASE CARVER. Na hrob se slzami položí Chaseovu vizitku, šachovou figurku koně.

 

Názor

Oproti minulému dílu je tento velmi akční. A hlavně takový tombraiderovský. Po sebrání truhlice s pokladem tu máme vystřelující kopí, jedovatý plyn, oživlé kostry. Srdce každého tombraideristy jistě zaplesá. Jsem rád, že se také odhalilo to, kvůli čemu se Lara s Chasem rozešla. Pořád to bylo naznačované a po kouscích odkrývané, ale teď už známe celou pravdu.

 

< Předchozí komiks   Následující komiks >
Sdílet: