Tomb Raider #13

Tomb Raider #13

JUNGLE OF HONDURAS (1/2)

Vydáno: květen 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Lara se vydává do Tokya ve svém catsuit obleku. Snaží se totiž od Yakuzy ukrást nefritovou sošku. Roli Zipa z TR5 zde zastává Madelin Hovan, která je s Larou ve spojení přes headset. Lara sošku sice získá, ale je ihned odhalena a musí se vydat na úprk. Madelin Laru přesvědčí, že pro příště by měla vzít opravdového parťáka - Chase. 

Lara se za ním vydá - a objeví ho spát mezi zbytky jídla ve velmi zaneřáděném bytě. Navíc na stole najde spousty složenek po splatnosti. Chase si stěžuje, že od doby, co pracuje s Larou, nevydělává - Lara totiž žádné nalezené artefakty neprodává, ale daruje. 

A tak Lara Chaseovi nabídne novou spolupráci - vydávají se na Hodnuras, hledat pozůstatky zlata po Kryštofu Kolumbovi. Během výpravy Lara zavzpomíná na staré časy s Chasem, když byli oba mladší. Lara financovala jejich společnou výpravu do Monaka a Chase ji okradl, aby mohl hrát v kasinu. Ze vzpomínek ji vytrhne útočník v brnění, který se na ně vyřítí z džungle. 

 

Názor

Tento díl působí velmi klidně, až na úvod se tu nic moc akčního neděje. Spíše je rozebírán vztah mezi Larou a Chasem, a jejich společná historie. Chaseovi se vrátila původní barva vlasů (v minulém díle bylo vysvětleno, že si obarvil vlasy na černo, aby zapadal jako pilot kradeného vrtulníku). Uvidíme, co přijde v druhém (finálním) díle. 

 

< Předchozí komiks Další komiks >
Sdílet: