Tomb Raider #12

Tomb Raider #12

CHASING SHANGRI-LA (2/2)

Vydáno: duben 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Billy Tan
Obrysy: Billy Tan
Barva: JD Smith
Autor obálky: Billy Tan

 

Děj

Lara padá do propasti vstříc své smrti. Už se smiřuje s tím nejhorším, když v tom zjistí, že dole v hlubinách na ni čeká voda, její spásná záchrana. Pád je ovšem z tak velké výšky, že ihned po dopadu ztrácí vědomí. Když se znovu probere, zjistí, že je převlečená do noční košilky a nachází se v krásném pokoji jak z 15. století s výhledem na krásy ztraceného města v čase. S výhledem na Šangri-La.

Brzy za ní přijde žena zvaná Mu-tchin, která Laru provede městem a vysvětluje jí, jak to tady celé funguje. Jak je možné, že lidé nestárnou, nemají nemoci a žijí v míru, ale také, že odsud není možné odejít. Důvodem je i to, že město nesmí být nikdy odhaleno. Postupem dní se Lara nechává přesvědčit úžasem tohoto místa – jeho harmonií, soudržností a duchovnem. Má zde vše, po čem kdy toužila. Dokonce začíná zvažovat, že ve městě nakonec zůstane. Ještě ale musí splnit jeden cíl. Důvod, proč je zde.

Lara se rozhodne z posvátné Šangri-La utéct. Z počátku se to zdá jednoduché, ale během chvíle je jí v patách strážce – monstrum, které ji shodilo do propasti. A toto monstrum neovládá nikdo jiný, než Mu-tchin. Lara utíká pryč, skrze lesy, skrze skály pod které spadla, jen aby se dostala ven. Když už byla dostatečně vysoko, zaslala lokalizátorem Chasovi vzkaz. V tu chvíli hodí Mu-tchin na Laru náhrdelník, který ji začne měnit v nové monstrum – nového strážce. Přesně to se totiž děje lidem, kteří chtějí ze Šangri-La utéct. Chase jde Laře na pomoc, ale ta mu to nedovolí. Vykřikne na Mu-tchin skutečný důvod, proč město hledala. Šlo o její chůvu, kterou srazilo před nedávnem auto a Lara toužila, aby se v Šangri-La mohla uzdravit. Mu-tchin je zaskočená nesobeckým činem Lary. Chůvu přijme a z Lary sundá náhrdelník. Lara je volná. S hořkým pocitem v srdci, kdy přišla o vše, co v životě hledala, odlétá domů.

Názor

Celkově byl příběh takový pomalejší a uvolněnější, což jen chválím, protože některé předešlé komixy byly vyloženě přeakčnělé. Mluvím teď hlavně o Medusině masce a Zásahu. Co mi ovšem velice vadilo, bylo, že Lara začne mluvit o své chůvě a v ten moment, Chase, který přiletěl v helikoptéře, nese chůvu v náručí. To ji celou dobu schovávali někde v horách? Všeobecně je tohle velmi častý neduh těchto komixů. Taková Deus ex machina, jak všechno lehce zakončit. Najednou se objeví chůva, najednou se objeví portál (v komixu Dávná budoucnost). Autor by si na tohle měl dávat trochu pozor.

< Předchozí komiks Další komiks >
Sdílet: