Tomb Raider #11

Tomb Raider #11

CHASING SHANGRI-LA (1/2)

Vydáno: březen 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Billy Tan
Obrysy: Billy Tan
Barva: JD Smith
Autor obálky: Billy Tan

 

Děj

Lara se svým kumpánem Chasem se ocitají na nějaké tajné základně kdesi v Hymalájích. Převlečeni za letce se snaží propašovat do vojenských vrtulníků - pro každého jeden. Naneštěstí pro ně jsou odhaleni, protože původní letci byli nalezeni ostatními ze základny svázáni v šatně. Akce se zvrtne a tak si namísto dvou vrtulníků musí ukrást jen jeden. To se ovšem nelíbí čínským vojákům, kteří jen tak někomu své letecké vozy nedarují. Následuje vzdušná přestřelka, na základě níž se musí Chase s Larou rozloučit. Ta totiž, již s připravenými lyžemi na nohou, seskakuje z vrtulníku do sněhu ukrytém ve velké mlze na jižním úpatí hory Kančendžengy, což bylo také celou dobu cílem jejich výpravy. Právě v těchto místech se totiž nalézá vstup do starobylého světa zvaného Šangri –La.

Lara se přes několik pastí dostává dále do hlubin hory. Jednu z pastí (obří černou díru) ovšem nevychytá a propadá se skrze ni dolů a níž, až do míst, kam slunce nesvítí. Naštěstí pro ni do nějaké vody v jeskyni. Přes další pasti a scvakávající se zdi se nakonec dostane do oázy tepla, ráje, věčného města. Do Šangri-La. Bohužel v tu chvíli ji chytne do rukou obrovská temná bytost, která je tak rychlá, že ani nestihne jakkoliv zareagovat a mrští s Larou do další propasti. Bude to Lařin konec?

Názor

Myslím, že to je vůbec poprvé za celou sérii těchto komixů, kdy se Lara vyloženě někam vkradla a sebrala si něco, na co neměla vůbec žádný nárok. Mluvím o helikoptéře čínské vlády. Respektive ona si často něco vypůjčila, ale bylo to způsobené tím, že ten, kdo danou věc vlastnil, se ji třeba pokusil zabít. Tudíž bylo fér, že mu ji vzala. Tady byla vyloženě v neprávu. Ne, že by mi to překáželo. Spíš jen taková věc k zamyšlení. Jinak zatím celý děj příjemně plynul a jednalo se vyloženě o takový úvod k epizodě dvě. Ps. Chase změnil barvu vlasů. Divné…

 

< Předchozí komiks Další komiks >

 

 

Sdílet: