Tomb Raider #10

Tomb Raider #10

DEAD CENTER (4/4)

Vydáno: leden 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Po spláchnutí vodním vírem se naši hrdinové ocitnou v podzemní pevnosti Samuela Quilla, jediného člověka, který kdy opustil Midnight Squires. A to jen díky tomu, že nafingoval svou vlastní smrt. Všichni jsou zdraví a šťastní, jen jedna věc jim chybí - The Eye of Shaherettin, které si přivlastnil právě Quill. To se Laře moc nelíbí, zvlášť proto, že na ní Quill působí jako egoistický chlápek s vlastním podzemním harémem. 

Než jej však stihne pořádně konfrontovat, zaútočí na pevnost Midnight Squires. Quill odhalí podzemní vlak, kterým mohou všichni odjet do bezpečí. Lara mu však nedůvěřuje, a tak zvolí vlastní únikový plán. 

 

Názor

Tento díl mi přišel tak poněkud krátký. Dějově se moc nestalo. Ano, seznámili jsme se s novou postavou, ale to je tak víceméně celé. Čekal jsem, že když je to poslední díl Dead Center, tak dojde k nějakému rozuzlení ohledně artefaktu The Eye of Shaherettin. Ale velké finále se nekoná. Quill artefakt ukradl a odjel. A příběh končí tak, že Lara odlétá pryč a říká si pro sebe, že mu ten artefakt musí brzo vzít. Jsem tedy zvědavý, jestli se v dalších komiksech náš záporák a artefakt ukáží. 

< Předchozí komiks   Další komiks >

 

Sdílet: