Evo #1

Evo #1

Endgame (3/3)

Vydáno: listopad 2002
Počet stran: 40
Autor scénáře: David Wohl
Náčrt: Francis Manapul
Obrysy: Jason Gorder
Barva: John Starr
Autor obálky: Francis Manapul

Závěr trilogie Endgame. Zbaví se Lara svého posednutí? A co se stane se Sarou a dávným bohem, který ji chce ovládnout?

 

Děj

Příběh začíná v budoucnosti, konkrétně v roce 5030 v Manhattanu. Zemi obývají Hyper Sapiens - lidé vylepšení technologiemi, které si implantovali a zakořenili je tak ve své DNA. 

Parta zlodějů se vloupala do sídla bohaté rodiny a snaží se ukrást něco velmi cenného. Už jsou skoro hotovi, když mezi ně vlétne namodralé světlo a ovládne jednoho z nich. Ostatní se ho rozhodnou zabít, protože jinak by světlo dostalo i je. 

Celé sídlo je v obklíčení speciální policie, ale parta zlodějů má rukojmí - dceru onoho bohatého pána, kterému sídlo patří. Policie zaútočí, ale parta zlodějů i s rukojmím zmizí...

... a objeví se v jeskyni vedle Lary a Sary, které stojí před bohem, kde jsme je zanechali v minulém díle. Sara využije zmatené situace a zaútočí na Laru. Bůh, neboli Vox, jak si říká, Saru chytí a přenese ji zpátky na hřbitov, kde vše začalo. Vysvětlí ji, že se snaží sestrojit stroj, který by byl poháněn Sarou, nositelkou Witchblade. A že on sám pochází z New Jersey, ale 3000 let z budoucnosti. V jeho době je Sara Pezzini legendou. 

Skupina zlodějů je zmatená. Neví kde jsou. Dokonce nevěří, že bůh je skutečně Vox, protože ten je již 200 let považován za mrtvého. A i kdyby mrtvý nebyl, určitě by nežil tak dlouho. Jedna zlodějka si ale všimla, že Sara je nositelkou Witchblade. Toho předmětu, který se snažili v budoucnosti ukrást. Následně Laře vysvětlí, že Vox si vysloužil trest smrti za to, že zabil poslední nositelku Witchblade - babičku oné zlodějky. 

Vox pochopil, že Witchblade nestárne, existuje v každém čase. Snaží se vybudovat most mezi Witchblade, který má u sebe Sara, a Witchblade z budoucnosti, který se snažili ukrást zlodějíčkové. Tento náročný stroj však potřebuje energii. Energii, kterou získává vysáváním života všeho kolem. 

Zlodějka, vnučka poslední nositelky Witchblade, se spojí se Sarou a společně se snaží Voxe přemoci. Ona je též nositelkou, navíc má v sobě DNA z budoucnosti, která je spojená s technologiemi. Vox povolá Laru, která díky tomu, že má v sobě DNA Voxe, může taky použít Witchblade. 

Lara vytrhne Witchblade z rukou Sary a zlodějky a zažívá obrovskou moc, kterou jí Witchblade dává. Sara ji varuje, že ji Witchblade zabije, protože není skutečnou nositelkou. Vox konečně dokončil spojení mezi současností a budoucností. Chystá se s pomocí Lary vytvořit nový svět. Jenže Lara je zpátky při smyslech a zaútočí na Voxe. 

Lara však trpí pod mocí Witchblade, jenže ji nechce navrátit Saře, protože tak ohromná moc by ji zabila. Obětuje tedy sebe a rozloučí se se Sarou slovy "Nezapomeň na mě". Následně vyletí do oblohy do obrovského víru světla. Po chvilce dopadá na zem samotná rukavice Witchblade. Konec.

 

 

Názor

Co na to říct? Lara tu byla vlastně jen na konci, jinak se děj točil hodně kolem Witchblade. Úplně to není komiks pro mě, já radši archeologii než příběhy z budoucnosti. I tak ale oceňuji závěrečnou bitvu. Možná mi to přišlo trochu moc rychle ukončené. Jak se Lara dostala z nadvlády Voxe? Prozřela díky síle Witchblade? A jak dopadl konec? Víceméně to vypadá, že se Lara obětovala a zemřela. Vím, že je to odbočka mimo hlavní komiksovou linku Tomb Raider, ale i tak mi ten konec připadá zvláštní. Je sice pěkné, že Lara nechtěla, aby zemřela její kamarádka, a nechtěla, aby trpěla. Ale nečekal jsem, že to opravdu uzavřou takhle. Čekal jsem, že otočím na další stránku a bude tam alespoň nějaký náznak, že přežila. 

 

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: