Tomb Raider #27

Tomb Raider #27

ABYSS (2/3)

Vydáno: únor 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: John Ney Rieber
Náčrt: Randy Green
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Randy Green

 

Děj

Sara Pezzini se prochází podél pobřeží za svitu úplňku a obviňuje se ze smrti Lary. Byla to její vina, že jí tehdy vzala pistole. Možná, že kdyby je měla u sebe, mohla tu teď stát s ní. Sara stojí nad mořem a se smutkem zahazuje Lařiny oblíbené zbraně do vody. Pistole se pomalu potápějí, když v tom začnou podivně zářit.

Mezitím někde v egyptském podsvětí promlouvá Lara s Amenhotepem třetím. Snaží se z něj během hovoru získat nějaké informace, nicméně Amenhotep ji opět jen obviňuje, že kvůli ní přišel o vše a všechno zlé, co se mu kdy stalo, je jen její vina. Lara se otočí a spatří chrám a před ním sochy dalších Bohů. Těch kladných.  Nebeského Hora a Všeobjímající Isis. Požádá Bohy o pomoc a ochranu, nicméně se ukáže, že ani tihle Bohové nejsou na straně dobra a sami na Laru ve svém nadpozemském vzezření zaútočí. Lara je nešťastná. Kéž by měla u sebe své pistole. Osud tomu chtěl, že z ničeho nic její zbraně spadnou z nebe. Ještě se k nim dostat. Všichni tři Bohové na Laru útočí a je těžké vyhrát v tomto nerovném souboji. Pistolí je nemožné dosáhnout.

Na celé té situaci je ale něco podivného. Je Lara opravdu mrtvá? Jsou to opravdu Bohové? Vždyť jsou tak slabí, a proč se Lara potí, pokud je po smrti? Rychlým chvatem se dostane archeoložka ke svým zbraním a Isis i Hóra pošle tam, kam patří. Pořád tady byl ale mocný Amenhotep. Lara zkusí zapátrat ve svých znalostech z historie a uvědomí si, že staří Egypťané věřili, že po smrti se duše rozdělí na osm částí. A jedna z těch částí je duše Ba. To by mohla být jeho slabina. Přistoupí tedy na jeho hru a slíbí mu, že se stane jeho nevěstou.

Amenhotep nejprve Laře nevěří, ale ta ho přesvědčí, že pocit toho, jak se vzdala, je pro ni nový a podivně opojný. Faraon, ač trochu nedůvěřivě, vezme Laru do své tmavé hrobky. Ze slova nevěsta se náhle stane slovo dě*ka a jinak už Laru ani neosloví. Lara pokračuje ve své hře a ukáže faraonovi svůj svůdný taneček. Faraon je spokojený. Líbí se mu, co vidí, jenže Lara při tančení skončí vždycky v nějaké tmě a faraon chce vidět Laru tančit. Rozhodne se tedy v kryptě rozsvítit. Když je všude konečně světlo, všimne si Lara, že se nad faraonovým trůnem vznáší jeho duše Ba. Musí ji sestřelit a musí to udělat hned. Jedině tak ho totiž porazí. Podaří se jí to?

 

Názor

Lara zatouží po pistolích a ty se k ní teleportují. Lara si uvědomí, že existuje nějaká duše Ba a na tu hned narazí. A proč by si faraon nesedl pod svou největší slabinu? Ach jo… Proč nevytvořit ještě víc náhod v tomhle komiksovém světě. Nevím. Poslední děje mi přijdou hodně slabé a hlavně extrémně nelogické. Jinak opět chválím kresbu.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: