Tomb Raider #28

Tomb Raider #28

ABYSS (3/3)

Vydáno: duben 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: John Ney Rieber
Náčrt: Scott Benefiel
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Angel of Darkness CGI

 

Děj

Lara zjistí, že na duši Ba samotné pistole nestačí. Nebo ne jen pár výstřelů. Po delším souboji duši Ba, která vypadá jako obří vrána, porazí. Tohle by mělo vyřešit i Amenhotepa, jenže jak se zdá, nikoliv. Ten je naštvaný o to víc a tak na Laru vyšle Memnosovy kolosy! Obři sochy, které se snaží archeoložku zničit. Lara se před nimi snaží utéct, šplhat všude možně po chrámu, dostatečně vysoko, aby ji vysoké kolosy nechytly, jenže je to zbytečné. Vždy se k ní nějakým způsobem dostanou a Lara jen na poslední chvíli uskočí. Při tom všem pokřikuje na faraona, že ona mu jeho věci přece neukradla, že to byli jiní vykradači hrobek. Lara uhýbá všude možně, až jeden kolos udeří místo do Lary do zdi za ní a vytvoří tím únikovou cestu. Právě v ní Lara spatří zlatou destičku, která vše vysvětluje. Je po všem…

Lara začne faraonovi vysvětlovat, že to není jeho vina, že se choval, jak se choval, a že jeho vzpomínky nejsou doopravdy jeho. Je jen loutkou v tomto světě. Ukázalo se totiž, že Egypťané se báli trestu v posmrtném životě a tak existovala možnost za svou duši vytvořit takového dvojníka. Duši, která si veškerý trest odpyká za skutečného viníka. A to byl zdejší Amenhotep. Lara se mu to snažila vysvětlit, chtěla mu pomoct, ale Amenhotep se nenechal a namísto toho byl ještě agresivnější.  Lara se tedy rozhodla artefakt, který tvořil jeho duši, zničit a s tím i jeho samotného. Co teď? Lara chtěla dál pokračovat v tom být mrtvá, jenže jí to nebylo dopřáno. Před ní se vytvořil podivný svítící had, jenž jí vysvětlil, že mrtvá není a teleportoval ji do egyptského muzea.

Lara je šťastná, že je zase mezi živými a ihned se rozhodne zavolat Saře, aby ji uklidnila, a vysvětlila jí, že přece nemohla za to, že musela Laru zabít. Sara je nadšená, že slyší svou kamarádku a hned ji zve k sobě domů. Má pro ni důležité sdělení. V televizi, kterou zrovna doma sledovala, běžela informace o tom, že panství Croftů bylo právě prodáno.

 

Názor

Lara je šťastná, Sara je šťastná a já jsem nejšťastnější, že mám tohle dějství konečně za sebou. Velká bitva s malou snahou zakončit celé tohle dobrodružství alespoň trochu logicky. Lara občas hýřila i vtipnými hláškami: „Chudáčku, nemůžeš za to, že jsi zrůda.“ Další zajímavostí bylo, jak byla naše hrdinka v této kapitole extrémně sexualizovaná. Minule předváděla svůdné tance a dnes jí občas v některých obrázcích mizelo oblečení anebo se jen sem tam zprůsvitňovalo. Však posuďte sami, až budete číst. Nicméně jsem docela zvědavý, jak bude pokračovat děj ohledně Lařina majetku.

 

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: