Tomb Raider Journeys #9

Tomb Raider Journeys #9

Vydáno: únor 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Manny Clark
Obrysy: Marlo Alquiza, Sal Regla
Barva: Brian Buccellato, Beth Sotelo, Val Staples, Tyson Wengler
Autor obálky: Billy Tan

 

Děj

Lara se po dlouhé cestě dostala konečně k maorskému kmeni ukrytému v hloubi novozélandské divočiny. Měla štěstí, protože kmen je velmi mírumilovný a spirituální. Jeho rada starších si Laru ihned vyslechla. Ta jim vysvětlila, že kopí snů bylo ukradeno Lařiným lidem, kteří ho před tím ukradli tomuto kmeni. Rada starších Laře vysvětlila, že kdo má kopí, může probudit mrtvé. Skrze vizi ve vodě spatří společně s ostatními, kdo kopí vlastní. Jedná se o Kagana. Opět Kagan. Pirát, který Laru sleduje už delší dobu a nachází se v podsvětí.

Kmen Laře vysvětlí, že je narušena rovnováha mezi podsvětní říši snů a naším světem. Lara chce převzít zodpovědnost za svůj lid a kopí navrátit. Kmen jí to nechce dovolit, protože taková cesta je příliš nebezpečná. Navíc by porušila zákony jejich lidu. Existuje ovšem cesta. Nejdříve si musí Lara nechat pokrýt celé tělo tetováním moko, stejně tak, jak to má zbytek kmene. Díky tomu by byla schopná přenést se do podsvětní říše snů. Také musí absolvovat souboj s dalším členem kmene. Jeho nejlepším bojovníkem. Jen tak se může stát sama součástí tohoto kmene. Nejlepší bojovník ji tedy vyzve. Spolu se však domluví, že se nebude jednat o boj na život a na smrt.

Souboj se odehraje a Lara jakožto trénovaná bojovnice velmi rychle vyhraje. Nejlepší bojovník, Akio, se tedy stane Lařiným průvodcem v podsvětí. Lara si hned na to jde nechat udělat tetování moko. Tetování ovšem není trvalé. Bledne. Díky němu bude schopná dostat se do podsvětí. Pokud ovšem o tetování přijde dřív, než zvládne uskutečnit svůj úkol, zůstane v podsvětí uvězněna navždy. Lara trpí a podstoupit tetování celého těla je velmi bolestivé. Dokonce na chvíli omdlí.

Když se po nějaké době probere, rozhodne se s Akiem vydat ihned na cestu do podsvětní říše snů. Lara se dozvídá, že Kagan existuje jen v této říši a v reálném světě jeho tělo zmizelo. Po cestě Akio rozmlouval se spousty duchy, kteří mu měli říct, kde se Kagan nachází. Někteří netušili, jiní ukázali směr rukou. Uplynulo mnoho dní a procestovali mnohá místa.

Jednoho večera u ohně má Lara zlý pocit, že se Akiovi něco stane a jakoby se znali už z dřívější doby. Akio jí vysvětlí, že tady splývá minulost i budoucnost, ale nedá se uchopit. V tom přijde skupinka podivných existencí v kápi, která na ně zaútočí. Boj Lara s Akiem vyhrají. Jednomu ze skupinky Lara strhne kápi a zjistí, že to je Myles! Lařin učitel.

 

Názor

Nebylo to špatné. Takové spirituální, tradiční. A tisíckrát lepší než díl minulý. Maorský kmen připomínal kmeny ve hře Shadow of Tomb Raider. Konečně zajímavější zápletka a já se moc těším na pokračování.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: