Tomb Raider Journeys #10

Tomb Raider Journeys #10

Vydáno: únor 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Manny Clark
Obrysy: Marlo Alquiza, Rick Basaldua
Barva: Tyson Wengler
Autor obálky: Billy Tan

 

Děj

Lara je ve snové říši a poznává svého známého, Mylese. Jak je to ale možné? Myles je přeci dávno mrtvý. Myles Laře vysvětlí, že se vydává získat kopí, které někdo do podsvětí přinesl. Díky němu by totiž mohl opět ožít. Proti tomu ale protestuje Lařin průvodce Akio. 

Na skupinku zaútočí děsivé přízraky. Lara jako jediná nemá zbraně, a tak jen přihlíží, jak její společníci bojují. Poté je Akio provází dál a Lara s Mylesem rozmlouvá o tom, že se jí nelíbí, že chce vstát z mrtvých. 

Část cesty musí Lara podniknout sama, aby našla svou zbraň. Kráčí přes propast po světelném mostě, ale napadnou ji nepřátelé. Když je všechny přemůže, objeví se sám Kagan, a v ruce drží kopí snů. Myles na Laru zakřičí, ať uteče, a zničí most, na kterém stála. Lara šplhá po útesu a na jeho vrcholku najde neviditelný meč. Přesně jak jí řekl Akio - nesmí se spoléhat na své smysly, ale na svou víru. Jen tak svou zbraň najde. 

Vrací se s mečem v ruce k propasti a vidí, jak do ní Myles padá. 

 

Názor

Opět se nám vrací záporák Kagan, který Laru provází ve více dílech Journeys. Líbí se mi maorská tematika, a i to snové podsvětí je zajímavé. Je to takové jiné, netradiční. Lara ale stále zastává své zásady a i když se jedná o jejího mentora, neche mu dovolit vrátit se mezi živé. Jsem zvědavý na pokračování, kde se snad Lara konečně střetne s Kaganem.

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: