Tomb Raider Journeys #12

Tomb Raider Journeys #12

Vydáno: květen 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Mun Kao Tan
Obrysy: Marlo Alquiza
Barva: Brian Buccellato, Tyson Wengler, Steve Firchow
Autor obálky: Angel of Darkness CGI

 

Děj

Lara je zpátky doma po svých útrapách v Maorském podsvětí. Trápí ji, že tam zůstal její mentor, Myles. Ale není v sídle sama. Společnost jí dělá Kagan. Ten jí pomáhá najít Mylesova vraha. Vrahem je milionář Charles Carleton, který se momentálně nachází na ostrově Antigua. 

Lara je trochu nesvá. Nikomu neřekla, že když po jejím návratu z podsvětí její maorské tetování zmizelo, část jí na ruce zůstala. Co to může znamenat? Jen vzpomínka? Nebo něco velmi špatného pro její duši?

Lara s Kaganem přilétají na ostrov Antigua a vetřou se na večírek, kam je pozvaný i Carleton. Kagan je ale naštvaný, že mu Lara nechce prozradit její tajný plán. Proč mu nedůvěřuje? Vždyť jí dluží svůj život. 

Po večírku se Lara nechává odvézt Carletonovou limuzínou do jeho sídla. Když jí Carleton sundavá kožich, všimne si maorského tetování. Nenápadně zmáčkne poplachové tlačítko schované v šatní skříni. Následně zavede Laru ke své soukromé sbírce artefaktů. Ukazuje jí jeden artefakt za druhým, až dojdou k jednomu, kvůli kterému zabil jistého muže. Ten muž byl prý zlý a vypočítavý a ukradl Carletonovi informace, aby se k artefaktu dostal dřív. 

Lara vytáhne Mylesovu pistoli a řekne Carletonovi, že ona u toho byla, když Mylese zabil. To Carleton podplácel a kradl, aby se k artefaktu dostal. Než však Lara stihne vystřelit, přiběhne Carletonova ochranka a postřelí Laru do paže. Ta upustí pistoli, a společně s pistolí opustí její zápěstí i maorské tetování. To vystřelí z padající pistole a kulka zasáhne Carletona přímo do srdce. 

Ochranka začne na Laru střílet, ale brzy jí přijde na pomoc Kagan. Sice Laru zachrání, ale Lara ho pak donutí jí slíbit, že už nikdy žádného člověka nezastřelí. Stejný slib totiž dala ona Mylesovi. Kagan souhlasí, ale jen, pokud mu bude věřit.

V jednom ze snů se Laře zjeví Akio, její průvodce maorským podsvětím. Vysvětlí jí, že pokud někdo ovlivní její život, zanechá po sobě stopu. To byla ta část tetování, která jí zůstala. Myles nechal Laru přísahat, že nikdy nikoho nezastřelí, a zároveň ukryl svou část v jejím tetování, aby slib mohla dodržet a zároveň pomstít jeho smrt. 

 

Názor

Krásné zakončení celé série Journeys. Trochu mne překvapilo, že se Kagan rozhodl pomáhat Laře (a obarvit si vlasy na blond). Zajímavé, že většina záporáků je velmi bohatých. Celkově se mi příběh hodně líbil, jen mi k Laře nesedí ta část, že slíbila, že nikdy nezastřelí dalšího člověka. To je na Laru takové divné. Asi se snažili napravit jí reputaci, když ve hrách jich zabíjí tolik. 

 

 

< Předchozí komiks  
Sdílet: