Tomb Raider #7

Tomb Raider #7

DEAD CENTER (1/4)

Vydáno: září 2000
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Začínáme v L.A., kde Lara na policejní střelnici předvádí svůj um při střelbě ze dvou pistolí zároveň - tak ikonických pro klasické TR. Pošťuchování mezi Larou a Chasem samozřejmě pokračuje, ale Lara konečně trochu povolí svým pocitům vyplout na povrch.

Mezitím Lara hledá novou uklízečku / kuchařku / asistentku. Ta přijde na pohovor a objeví u Lary v ložnici mrtvolu muže. Muže, který má na triku symbol organizace Midnight squire, která dle pověstí řídí tajně chod světa již od dob podepsání Deklarace nezávislosti.

Mrtvý muž však není jedinou věcí navíc - v ložnici se nachází i jakýsi kulovitý artefakt. Než ho však Lara stihne prozkoumat, vtrhnou k ní do ložnice ozbrojení muži. A tak se Lara i s nově najatou pomocnicí (která si díky situaci ihned zažádala o 50% zvýšení platu) dávají na útěk - s artefaktem The Eye of Shaharettin v ruce. 

 

Názor

I přes pomalý a klidný start, kdy Lara laškuje s Chasem, a následně si zajdou na večeři, se děj velmi rychle rozjede. Postava uklízečky / sekretářky působí sympaticky, a i přes prvotní zděšení nad mrtvolou se z ní velmi rychle vyklube akční žena, která se stylu Lařina života dokáže přizpůsobit. Na konci dokonce vystřelí na nepřátele, čímž si okamžitě získá Lařinu důvěru (a zvýšení honoráře z +50% na +100%). Jen doufám, že se s Madeline Hoven potkáme i v dalších dílech. Otázek zůstává otevřených hodně - kdo je ten tajemný mrtvý muž? Jak se dostal do Lařiny ložnice? A kdo ho zabil? A kdo a proč přinesl ten artefakt, který Lara dle svých slov nikdy neviděla? 

 

< Předchozí komiks Další komiks >
Sdílet: