Tomb Raider #6

Tomb Raider #6

THE MERLIN STONE (2/2)

Vydáno: červen 2000
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Joe Jusko

 

Děj

Lara s Vanessou bojují proti mocnému nepříteli, jehož kůže je doslova pancéřová. Stojí v čele králi všech dinosaurů – Tyranosaurovi Rexovi. Než se podaří této přerostlé ještěrce sníst Vanessu, napadne Laru spásný nápad, trefit se dinosaurovi do oka. Nápad zabral a zvíře padlo mrtvé k zemi. Po zkontrolování celé situace to opravdu vypadá, že se naše hrdinky přenesly skrze mlhu do jiného období. Úkol je tedy jasný. Najít ztraceného Chase a vrátit se zpátky do své doby.

Najít Chase nebylo tak těžké, protože nechvíli po té na ně zaútočil se svou armádou pralidí. A nejen ni. V ruce též držel hůl, na které byl připevněný prastarý Merlinův kámen. Díky němu se člověk mohl dívat do minulosti i budoucnosti. Krom Chase, který byl evidentně pod vlivem magie kamene, ale museli také čelit tzv. „“Bohyni“ Morganě La Fey – v našem světě známé jako Morgana Farrelová – jedna ze studentek Vanessy, nebo také jako nesmrtelná Morgana z Artušovských legend.

Morgana chtěla získat Merlinův kámen už dávno, jenže Merlinovi se naštěstí podařilo dostat tento magický předmět pryč, do dob dinosaurů. Morgana přežívala díky své nesmrtelnosti dlouhé věky, až se dostala po mnoha staletích jako studentka do Vanessiny skupiny paleontologů. Na vykopávkách pak byl kámen znovu objeven a teď ho má.

Je na čase tuto čarodějnici porazit. Při velkém souboji se dostane Chase z pod vlivu kamene. Vanessa kámen chytí a zahodí, přičemž ve vzduchu jej Lara rozstřelí. Naštěstí pro všechny je kousek od nich utvořený portál do naší doby, který ale pomalu mizí. Chase s Vanessou proběhnou skrz, zatímco Lara bojuje s Morganou, kterou poráží. Lara proskočí na poslední chvíli mizejícím portálem a nebohá nesrmtelná zůstala uvězněna v pravěku. Naši tři hrdinové jsou zachráněni. Merlinův kámen sice nemají, ale podařilo se jim ukořistit nádhernou čerstvou dinosauří kost se zářezy lidských nástrojů, která dokazuje, že dinosauři a lidé žili opravdu ve stejné době.

Názor

Bitva s Tyranosaurem připomínala všechny ty klasické bitvy Lary s tímto pravěkým tvorem. Nejvíc ale asi bitku z Anniversray. Je fakt, že mi ho bylo docela líto, když mu prostřelila oko a mozek. Odpočívej v pravěku, chlapče. Zápletka jako taková byla docela zajímavá, ale to finále! A těch děr v příběhu! Pokud byl Merlinův kámen objeven na vykopávkách, proč se s ním Morgana vracela do pravěku? A k čemu jí byl vliv nad Chasem? A těch náhod! “Musíme odsud utéct! Ještě, že je hned vedle nás portál do přítomnosti.“ Stejně tak, proč by Merlin posílal kámen do pravěku v momentě, kdy ho chtěla Morgana ukrást, když mohl prostě Morganu ovládnout jeho silou. Na Chase to evidentně fungovalo. No nic. Zábavné to v každém případě bylo. Své názory mi když tak napište do komentáře. Třeba jsem ten děj jen celý blbě pochopil.

 

Další komiks >
Sdílet: