Tomb Raider #5

Tomb Raider #5

THE MERLIN STONE (1/2)

Vydáno: květen 2000
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park, Dan Jurgens

 

Děj

Lara s Chasem jedou Jeepem pouštní krajinou po Novém Mexiku za Lařinou kamarádkou, archeoložkou Vanessou Fenwayovou, když tu na ně zaútočí obří Pteranodon. Tedy pokud to vůbec je možné. Pravěký ještěr a tady? V každém případě útok způsobí, že přijdou o Jeep a dál musí pěšky. Netrvá dlouho a přiletí k nim helikoptéra, v níž je Vanessa, která je ochotně vezme na palubu. Společně pak dorazí na vzdálené vykopávky s nedávno objevenou kostrou dinosaura.

Vanessa jim vysvětlí, že kostra, kterou před sebou vidí, by měla být stará miliony let, ale tahle kostra má jen pár let. Zdá se, že asi narazili na něco, co by mohlo být časovým portálem. Společně se pak všichni tři vydají do hlubin jednoho z tunelů pod vykopávkami. Tam objevují fresky, které by dokazovaly, že lidé a dinosauři žili ve stejné době. Pokračují dál a dál, až narazí na podivnou mlhu. Tak silnou a tak hustou, že se málem jeden druhému ztratí. A nejen málem! Chase je pryč a naše zbývající dvě hrdinky se ocitly v pravěku. A kde je pravěk, tam je i Tyranosaurus Rex!

Názor

Velice hezký příběh. Líbí se mi, že komix Dávná budoucnost není vyloženě nový úsek Lařina života, ale že krásně navazuje na Masku medusinu. Například zmínkou o zesnulém Comptonovi, Chasem, který Laru nadále provází a podobně. Zároveň samotný děj je takový milý. Velice mi připomíná stařičký český film Cesta do Pravěku od Karla Zemana. Ono totiž dinosauři a hlavně T-Rex k Tomb Raideru tak nějak neodvratně patří stejně jako Lara k pistolím :)

 

Další komiks >

Sdílet: