Tomb Raider #4

Tomb Raider #4

SAGA OF THE MEDUSA MASK (4/4)

Vydáno: březen 2000
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park, Jae Lee

 

Děj

Pád Lary a Chase zastaví voda. Po vyplavání nad hladinu zjistí, že se nachází v nějaké jeskyni plné mrtvých pirátů. Pátrají dál, až objeví velkou halu a v ní vysoko u stropu umístěnou kostru, která má masku připevněnou na hlavě. Lara vyšplhá až ke kostře. Když už ji skoro má, vpadne do haly i “mrtvý“ Comptone, který první zaútočí na Chase s tím, že ninjové, kteří na ně zaútočili po příjezdu do Nepálu, byli právě jeho vojáci.

Lara je šťastná, že vidí živého Comptona. Sundá z kostry masku medusinu a běží za svým věrným sluhou s tím, že hodlá Chase ztrestat. V ten moment se tam objevují i ninjové. Věci vezmou rychlý spád. Ukáže se, že armáda vůbec není Chase, ale naopak sluhy Comptona, který se chce mstít za to, že s ním celou tu dobu jednala Croftovic rodina jen jako se sluhou. Zároveň se ukazuje, že to on mohl za smrt Lařiných rodičů a jejího snoubence při havárii letadla.

Comptone na Laru zaútočí a sebere ji masku. Zároveň ji i na sobě rovnou otestuje, protože právě maska je zdrojem obrovské moci. Bohužel pro něj se ukazuje, že tento artefakt ovládá člověka, nikoliv naopak. Lara společně s Chasem zastřelí posednutého Comptona a jak už to tak bývá, celá jeskyně se začne hroutit. Při útěku z místa stihnou hrdinové zachránit sebe i dlouho hledaný cíl jejich cesty.

Později toho dne Lara a Chase předají masku D‘ Arseinovi, obchodníkovi, který si Laru na začátku najal. Na oplátku dá on Laře to, o co si tehdy požádala. Nebyly to peníze. Ukázalo se totiž, že D‘ Arsein a Lařina matka spolu kdysi něco málo měli a on pro ni tuto věc nechal vyrobit. A co že ta věc vlastně byla? No… však si ten komix přečtěte taky.

 

Názor

Znovu a znovu, velice mne baví interakce mezi Larou a Chasem. Jejích sexuální narážky a to, jak se permanentně odpálkovávají, je krása. Finále mělo klasické zvraty. Vlastně jsem toho Comptona docela prokoukl v momentě, kdy se v minulém díle nenašlo jeho tělo. Finále bylo docela vtipné. Až na ten druhý díl, byla Legenda o Medusině masce docela solidní komix, který stojí za to si přečíst.

 

Sdílet: