Tomb Raider #3

Tomb Raider #3

SAGA OF THE MEDUSA MASK (3/4)

Vydáno: leden 2000
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park, Keu Cha

 

Děj

Lara je zachráněna před šípy přinášejícími smrt svým únoscem, ze kterého se vyklube její bývalý přítel Chase Carver. Útočníci, vypadající jako ninjové, kteří zastřelili Comptona, jdou teď po nich dvou. Lara s Chasem před nimi utíkají skrze nějakou budovu, která však díky hloupému výstřelu Chase do sudu s petrolejem začne celá hořet. Hrdinům nezbývá nic jiného, než utéct na střechu, odkud se zázrakem osudu a pádem do dodávky plné sena a živých prasat, nakonec dostanou.

Později v hotelu konfrontuje Lara Chase s tím, že masku ukradl. Ten jí to vyvrátí a prozradí jí, že sice v potopeném vraku španělské lodi maska nebyla, ale namísto toho našel vzkaz v láhvi od původní posádky. Ukázalo se, že španělská posádka masku medusinu měla, ale všichni na lodi se do šesti dní po vyplutí zbláznili. Přežil jen jeden námořník – Henri Triplette, který si ji sebou odnesl. Chase ví, kde ji hledat.

Vysoko v horách Tibetu on a Lara objeví vstup do tajné hrobky. Bohužel v ní najdou i nečekanou propast, do níž oba spadnou.

 

Názor

Chase Carver mi trochu připomíná Larsona. Blonďatý, ješitný a v červené košili. Vidět Laru se s někým líbat je takové zvláštní. Stejně tak zjišťovat její podivnou sexuální minulost. Před jeptiškami? Vážně? No… nejsem na to zvyklý, ale zase proč ne? Jinak zde zaznělo i pěkné motto k tomu, když odněkud utečete: Dneska nohy na ramena, zejtra víno, zpěv a žena :) Celkově se mi líbí interakce mezi hlavními hrdiny. Také jsem rád, že děj trochu zpomalil a už neskáčeme z místa na místo. Zatím nejlepší díl této série.

 

Sdílet: