Tomb Raider #2

Tomb Raider #2

SAGA OF THE MEDUSA MASK (2/4)

Vydáno: prosinec 1999
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

Děj

Lara, odříznutá od kyslíku, se nachází sama proti ozbrojeným mužům, krom toho také obklopená žraloky. Díky dobré lsti se dokáže mužům ubránit, žralokům utéct, ale náhle zjistí, že to možná nezvládl Compton, který se nacházel na její již nyní vybouchnuté jachtě. Při tom, jak se snaží dostat Lara na hladinu, vzpomíná, jak se stal sluha nejenom jejím hrdinou, ale i osobním strážcem rodiny Croft. Jak zachránil ji, i její rodiče. Když vypluje nahoru, zjistí, že Compton se o sebe postarat umí a to vždycky.

Po mnoha dnech a dalším pátrání, Lara zjišťuje, že je ve hře někdo další. Hráč, kterým není nikdo jiný, než její bývalý přítel Chase Carver. Ten pravděpodobně masku z potopené lodi ukradl. To zavede naše hrdiny až do Nepálu. Do země, kde nikdo není v bezpečí, což oba pocítí hned několikrát. Přepadení v autě a následný útok na jejich vlastní útočníky? Compton je zasažen výstřelem a Lara unesena. Jak tohle všechno dopadne?

 

Názor

Druhý díl je na mě až příliš přeakčnělý. Za pár stránek jsme se dostali z hlubin moře do Irska ve vzpomínkách, do Athén v realitě a skončili jsme v Nepálu. Comtpon v prvním díle vybouchne na lodi, v druhém je zastřelen. Už mi to zavání South Parkem: „OMG They Killed Compton! You Bastards!“ Příběh je už trochu zamotanější, ale stejně. Na rozdíl od prvního dílu, tentokrát je vše vyprávěno z pohledu Lary. A víte, jak se jmenuje Lařina matka? Andrea!

 

Sdílet: