Tomb Raider #1

Tomb Raider #1

SAGA OF THE MEDUSA MASK (1/4)

Vydáno: prosinec 1999
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Andy Park
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park, Michael Turner, David Finch

 

Děj:

Lara se nachází v Iránu. Skrytá za prostou ženu, utíká před muslimskými fundamentalisty, jimž sebrala vzácný artefakt (náhrdelník), aby jej navrátila izraelské ambasádě. To se jí i díky pomoci jejího věrného sluhy Hatforda Comtona, který umí mimochodem létat s helikoptérou, podaří.

Nové dobrodružství začíná v momentě, kdy ji na její jachtě navštíví mocný obchodník Paris D’arseine, který si ji chce najmout, aby našla bájnou Medusinu masku. Lara si řekne svou cenu a vydá se na cestu pátrat po potopené španělské lodi, ve které by se maska měla nacházet. Zatímco je ponořena v hlubinách moře a už už téměř u cíle, přepadne ji i její loď nepřítel. Přežije Lara a Compton, který se nachází na jachtě s připevněnou výbušninou toto přepadení?

 

Názor:

Kresba je opravdu nádherná a nutno podotknout, že Andy Park má veliký talent.Co mě překvapilo je, že celý příběh je vyprávěn Lařiným věrným sluhou Hatfordem COMPTONEM? Kde je Winston!? Opět se objevil Lařin smutek nad ztrátou otce, matky i snoubence. No dobrá... tehdy v roce 1999 to bylo ještě originální. Když se Lara potápí k vraku, připomíná to staré dobré časy z Marie Dorie, či z počátku Underworldu. Trošku mi vadily všechny ty promluvy o Medusině masce. Je bájná, má velikou moc, opravdu existuje?, nejmocnější zbraň na světě atd. atd. Obsahovala všechna klasická klišé. Celkově je to ale zábavné čtení a to komixy moc nemusím.

 

Další komiks >

 

Sdílet: