Tomb Raider #31

Tomb Raider #31

CONQUISTA

Vydáno: červenec 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: John Ney Rieber
Náčrt: Pop Mhan
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Pop Mhan

 

Děj

Lara se vydává do Guatemaly, kde navštíví dona Alvara. Ten po Laře chce, aby něco našla v blízké džungli. Lara si jako odměnu řekne o 80 000 quetzales, díky kterým chce vybudovat zdravotní kliniku pro místní obyvatele. 

Mezitím malý chlapec, který celý život kope v dolech a hledá zlato pro svého pána, přelstí strážné a utíká na svobodu. Vyběhne ven z jeskyně a spatří anděla. Alespoň si myslí, že je to anděl, ale je to samozřejmě naše známá archeoložka. Brzy je doběhnou strážci, ale Lara je bez problémů přemůže. 

Od chlapce Lara zjistí, že jeho pán je don Alvaro. Rozhodne se osvobodit všechny lidi v dole. Shodí velký balvan na vršek jeskyně, až se strop propadne. Světlo oslepí stráže, kteří jsou zvyklí jen na temnotu, a Lara vyvede všechny vězně ven.

 

Názor

Dost krátký příběh, ale celkem pěkný. Žádné složité zápletky. Možná by se mi takové kratší příběhy líbily víc. Vím, že se podobného formátu dočkáme v Tomb Raider Journeys. 

Nebyla tu sice moc popsána zápletka, ani hlavní záporák. Ale máme tu Laru v džungli, která odhalí tajemství a pomůže místním lidem. Myslím, že po těch několikadílných příbězích je toto příjemné odlehčení.

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: