Tomb Raider #30

Tomb Raider #30

STRANGE FLESH (2/2)

Vydáno: červen 2003
Počet stran: 32
Autor scénáře: John Ney Rieber
Náčrt: Tony Daniel
Obrysy: Jonathan Sibal
Barva: JD Smith
Autor obálky: Tony Daniel

 

Děj

Lara nalezne Valyu drženého v okovech. Valya jí oslovuje "teto Laro". Lara ho osvobodí a požádá ho, aby jí řekl o fénixovi a vodě života. Než však stihnou z vězení odejít, zaútočí na ně velký obrněný strážce připomínající golema. Lara však využije jeho slabiny - díky helmě nevidí za sebe. Přeskočí ho tedy a zezadu ho rozstřílí. 

Mezitím se ve Vymeshall baví Vayamasa (neboli lord Vymes) s Tsangem, který je napůl pohlcený Vayamasovým tělem. Vayamasa vzpomíníná na doby, kdy měl normální lidské tělo a ženy po něm toužily. Doufá, že až mu Lara najde živou vodu, i ona sama po něm zatouží. Tsang mu však odvětí, že na to je Lara moc chytrá a že určitě ví, že Vayamasa nedodrží svůj slib.

Přesouváme se na Sibiř, kam letí Lara s Valyou helikoptérou. Dozvídáme se, že Valyovi je 17 let už od roku 1908, a že nikdy nezestárne. V zadní části helikoptéry je Valyova kožešina šedého vlka, kterou mu Lara slíbila navrátit, pokud ji zavede na správné místo. Dle jedné ruské legendy totiž o živé a mrtvé vodě mluví právě šedivý vlk. A Valya je jediný šedivý vlk, kterého Lara zná, který umí mluvit. A který viděl fénixe. 

Před sto lety se v Tungusce něco stalo. Někteří tvrdí, že spadl meteorit, jiní zas, že přistála vesmírná loď. Spálilo to všechny stromy v okolí, a zabilo Valyu. Vayla vypráví, jak všechno probíhalo, co se tenkrát stalo. Během vyprávění však shodí Laru z útesu a ukradne kožešinu, kterou mu slíbila. 

Pravý Valya je mrtvý. To, co Lara považuje za 17letého chlapce, je monstrum, které se za něj vydávalo. Monstrum znovu zaútočí na Laru a chystá se ji zabít. Lara ale najde řetězy, kterými obmotala kožešinu, než ji Valya sebral. Jsou to stříbrné řetězy, které monstrum dokáží udržet a zkrotit. Netrvá ji dlouho a monstrum do nich chytí. Valya-monstrum se rozpustí na jakousi plasma tekutinu, kterou Lara nabere do lahve. Bere však i řetězy, protože doufá, že s jejich pomocí lorda Vymese porazí. 

Následně se Lara vydá do Vymeshall na finální konfrontaci s Vymesem. Chce po něm, aby jí ukázal Tsanga, než mu předá lahev s živou vodou. Vymes tedy ukáže, že Tsang je jeho součástí. Lara na něj zaútočí řetězy a Tsanga osvobodí. Pak společně použijí živou vodu na kostry, pozůstatky obětí lorda Vymese. Ty pomocí zázračné vody ožijí a na svého vraha zaútočí. Z Vymese nezbyde nic než holé kosti.

 

Názor

Nevím proč, ale tenhle komiks mi přišel nějaký delší. Možná je to tím, že se tu děje opravdu hodně, a nejsou to jen prázdné rozhovory. Rozhodně byl příběh zajímavý, zvrat s Valyou jsem nečekal. Lord Vymes nakonec dostal, co si zasloužil, a Tsang byl Larou osvobozen. Uvidíme, jestli ho ještě v některém komiksu potkáme. Ale řekl bych, že ano.  

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: