Tomb Raider #1/2

Tomb Raider #1/2

Vydáno: říjen 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Dan Jurgens
Náčrt: Michael Lopez, Eric Basaldua
Obrysy: John Livesay, Marlo Alquiza, Eric Basaldua
Barva: JD Smith
Autor obálky: Andy Park

 

 

Děj

Lara šplhá v zasněžených horách, kde nalézá zlatou korunu - přesně jak doufala. O její existenci ví méně než 15 lidí. Jenže i tak Laru někdo sledoval, což si uvědomí právě ve chvíli, kdy nad ní přelétá letadlo. Lara přemítá, jaké by to bylo, kdyby zůstala tak rozmazlená, jako na střední.

Flashback. Lara jako studentka neplní své povinnosti. Sepsala velmi špatnou esej o králi Artušovi a její profesor jí to vytýká a varuje, že díky jejím známkám jí hrozí vyloučení. Lara drze namítá, že si nikdy nedovolí ji vyloučit, protože by škola přišla o štědré finančí příspěvky jejího otce.  

Zpátky do hor Lara využívá toho, že se letadlo musí otočit, a rychle se skryje. Nerada odepíná jistící lano, ale bez jištění pracuje již dlouhou dobu, jak si vybavuje v další ze svých vzpomínek.

Ve vzpomínce Lara cvičí na vysoké hrazdě. Přihlíží její otec a jeho ochranka, Compton. Ten Laru vychvaluje, že by mohla jít sportovat na olympiádu. Otec to však zavrhne, že by takové neandrtálské praktiky nikdy nedovolil. Compton pak potají učí Laru střílet. 

V horách na Laru střílí z letadla. Ta palbu opětuje a zabije pilota i pasažéra. Lara má, pro co přišla. Zbývá jen odjet domů. Vše se zdá být tak jednoduché. Ne jako prvně, když se ocitla v podobné situaci. 

Další flashback. Lara se svým snoubencem a rodiči na palubě letadla, které se řítí dolů z nebes. Prudký náraz, plameny. Jediná Lara přežila. Sama, v zamrzlých horách. Bez jídla a oblečení do zimy. Týdny se učila, jak přežít. Divočina ji zocelila, a tak se vrátila Lara úplně jiná než ta, která nastoupila do letadla. Při sestupu z hor si uvědomila, že se navždy změnila. A že se sem jednou vrátí...

... Stejně jako teď ví, že míří domů. Aby věci napravila. 

V jednom anglickém městečku v podvečer jistý starý profesor dostane balíček s dopisem. V dopise se Lara omlouvá za špatnou esej o králi Artušovi, kterou kdysi napsala. A uznává, že měl profesor pravdu. Omlouvá se za svůj dřívější přístup a nedostatek respektu. Zároveň profesora ujišťuje, že nyní historii miluje. I proto mu posílá darem tuto zlatou korunu, která kdysi patřila králi Artušovi. 

 

Názor

Nejdřív mi útržkovitost příběhů v tomto díle vadila. Jenže každý návrat do minulosti měl svůj důvod. Dozvěděli jsme se, jak se z rozmazlené teenagerky stala ta silná a nebojácná Lara, kterou všichni známe. Za mě ve výsledku jeden z nejlepších komiksů. 

 

< Předchozí komiks Následující komiks >
Sdílet: