Tomb Raider #0

Tomb Raider #0

Vydáno: červen 2001
Počet stran: 32
Autor scénáře: Fiona Kai Avery
Náčrt: Brian Ching
Obrysy: Victor Llamas, Matt Banning, Jay Leisten
Barva: JD Smith
Autor obálky: Brian Ching

Děj

Lara se vydala na dovolenou do Kalvaku. Chtěla si odpočinout v penzionu u jezera od veškerého dobrodružství a vraždících zvířátek a mumií, jenže vzápětí narazila na svého starého přítele Charlieho Bascoma a ten jí řekl o záhadě, kterou právě řeší. O ztraceném studentovi dějin, který pravděpodobně objevil novou modifikaci runy na nedalekých kamenech, a hned na to zmizel. Zbyl po něm jen diktafon. Jedná se snad o únos?

Lara si sama zkontroluje kameny, které zkoumal, na kterých by se měla runa nacházet. Dlouho přemýšlí, až přijde na to, že se na runách možná jedná o vyjádření něčeho, co seveřané (Vikingové), neměli ve slovníku. Na kameni stálo – zde odpočívá Aquila – Orel/orlice – artefakt – dávná zástava římských legií. Sotva to Lara dořekla, teleportovala se do jakési jeskyně, v níž se nacházel velký chrám.

Uvnitř v jeskyni objevila mrtvé tělo studenta. Pokračovala dál, až narazila na ducha orla, který představoval hrdý vikingský lid. Lara ho informovala, že si jde pro onu zástavu, jenže duch jí řekne, že ho dostane jen, pokud je ho hodna. Musí bojovat. Bojovat se stovkou římských vojáků, mezi nimiž je muž, kterého zabít nesmí. Jinak o orlici přijde. Lara po dlouhém boji odhalí, o koho jde. O ducha prostého rybáře, který byl kdysi zabit římskými legiemi. Poví mu, že orlici chce jen proto, aby zrušila kletbu, která se u kamenů v Kalvaku nachází. Duch ji věří a Lara tak zlatou orlici získá.

Když je zpět v reálném světě, nechá orlici, kterou těžce vybojovala, přetavit do několika zlatých cihel a to před očima veřejnosti. Nikdo nechápe, proč to udělala, ale Lara nechtěla, aby prokletí orlice pokračovalo a chtěla ukázat lidem, jaký je rozdíl mezi archeology a vykradači hrobek. Cihličky potom zakopala do země na vikingském pohřebišti.

Názor

No nevím. Byla to taková šílená slátanina bez hlavy a paty. Začínalo to zajímavě, zajímavě to i skončilo (z Lařina vyprávění v poslední scéně vyplynulo, že měla letní románek s Indiana Jonesem), ale hlavní zápletka byla taková… no…  podivná. Někdy je lepší mlčeti.

 

  Následující komiks >
Sdílet: