Lara v jiných hrách

Možná to víte, možná ne, ale Lařina sláva je tak veliká, že se vyskytovala nejen v Tomb Raider hrách, ale i v těch ostatních, a nebylo jich málo. Ať už se v nich objevila osobně, nebo v nich byla jen zmíněna, dokazuje to, že hra Tomb Raider a jeho hlavní představitelka jsou pojmem. Pojďme se spolu mrknout na ty nejznámější narážky ve hrách na naši oblíbenou sérii.

 

Polda 1

Hned z počátku začneme něčím českým a to všem hráčům velmi známým prvním dílem hry Polda, který vyšel v roce 1998. Možná můžete namítnout, že se nejedná o Laru, ale o její sestru, jenže jak víme, Lara žádnou sestru nemá. Může to tedy být Lara předstírající svou sestru? Nebo Doppelganger, která se snaží Poldovi překazit vyšetřování? Nebo je to opravdu Lařina sestra? A ví o tom vůbec Lařin otec? Otázky. Samé otázky.

 

Polda 2

Pokud bychom tvrdili, že v prvním díle samotná Lara nevystupuje, nemůžeme toto tvrzení uplatnit na díl druhý, který vyšel na světlo světa v roce 1999. Tento díl nám odhalil, že se Lara opravdu hodně bojí krabů. Jak v něm vypadá? Podívejte se na video.

 

Shadow Warrior

Lara se mimo jiné objevila i ve stařičké hře z roku 1997 a to jako nebohá dobrodružka uvězněná a zazděná ve staré hrobce. Jak se k ní lze dostat vám ukáže následující video. Co na ni říkáte?

 

Duke Nukem Time to Kill

Když Duke prochází zákulisím jednoho klubu, narazí v něm na skříň, ve které po otevření objeví typické Lařino tílko a šortky. To určitě nebude Lařino skryté povolání, ale Doppel se jí opět snaží zničit reputaci, že? Prosím, ať to tak je...

 

Murdered: Soul suspect

Ve hře Murderer: Soul suspect je možné vstupovat lidem do hlavy a zjišťovat nad čím přemýšlí.  Díky tomu se dostaneme do hlavy jedné dívky, která sedí na schodišti a uvažuje nad tím, jak že se vlastně jmenuje ta hra, ve které žena prochází hrobky. No...jak tohle může někdo nevědět?

 

Life is Strange

Když už jsme u těch myšlenek, ve hře Life is strange vzpomíná další dívka na rozhovor s kamarádkou z minulosti, kde se baví o tom, čím budou, až vyrostou a jedna z dívek říká, že bude jako Lara Croft, až na to, že bude skutečná.

 

Hitman Absolution

Přišla o všechno? Dle hry Hitman Absolution evidentně ano. Rohožku, zbraně, všechno. Další easter egg na Laru Croft se objevil ve hře Hitman Absolution z roku 2012

A tím bychom náš výčet zakončili. Jak se vám líbí zmínky o naší oblíbené hrdince a hře v jiných hrách? Zapomněli jsme na něco? Pokud ano, napište nám do komentářů.

Sdílet: