Lara Croft v reklamách

Počínaje dneškem se budeme postupně zaměřovat na reklamy, ve kterých se Lara Croft v průběhu svého počítačového života objevila.  Můžete se tak těšit na staré známé a populární reklamy typu Visa, Lucozada, či Seat, ale i méně známé, jakou je třeba reklama na Nurofen či boty Nike. Počítejte s tím, že reklam s Larou je opravdu požehnaně, proto se jedná o první z mnoha článků.

Tentokráte se spolu podíváme na reklamy čtyř společností: Seat, G4, Nike a Lucozada.

PS. Tento článek zcela očividně obsahuje spousty Product placementu. To jen, aby se nejednalo o článek bez označení :)

 

Seat

Španělská automobilka Seat použila Lařinu tvář v reklamách v roce 1999. Lara tehdy prezentovala Seat Ibizu, Cordobu, Arozu a Alhambru. Nutno podotknout, že reklamy byly vcelku populární a prodejnost vozů se dosti zvýšila. Stejně tak se stala Lara známější v očích běžné veřejnosti.

 

G4

Spolupráce s herní televizní sítí vznikla v únoru 2003. Celkem z ní vzešly tři reklamy, ve kterých můžete vidět Laru Croft z Angel of Darkness.

 

Nike

V roce 1999 se objevila Lara po boku T-Rexe a dalších herních legend jako Tony Hawk, FIFA, aliens a M.J. v reklamě na boty NIKE. Jaké taškařice spolu napáchali, na to se můžete podívat v samotné reklamě.

 

Lucozade

Spolupráce s tímto energetickým drinkem započala roku 1998 a stala se tak velkou, že se drinku začalo říkat Larazade. Reklamy se vysílaly až do roku 2003. Během té doby vznikaly trička, speciální lahve s Larou, stejně tak i reklamní moto "Gone a bit Lara"  Původně se odvysílalo asi 7 reklam, během níž se Lara díky tomuto nápoji dostala z mnoha tíživých situací. Další spolupráce mezi Larou a Lucozadou vznikla až díky novému filmu s Alicii Vikander z roku 2018.

Sdílet: