Hitparáda Lara

Jak mnozí z vás jistě víte, Laru není možné vidět jen ve světě Tomb Raider. Objevuje se i na obálkách magazínů, jsou na ni narážky ve filmech, seriálech, má své komixy. Je to prostě fenomén! A v tomhle článku se podíváme na písničky a hudební videoklipy, kde se naše hrdinka, slečna Croftová, objevila. O některých už jsem vás informoval dříve, jiné určitě znáte a některé pro vás mohou být úplně nové. Předem chci říci, že dané řazení je čistě náhodné. Není to od nejhorší k nejlepší, či od nejméně známé k nejpopulárnější. Prostě náhoda ;) Na konci však naleznete anketu, kde můžete rozhodnout, která z písní je nejlepší podle vás. A teď už směle do toho! Jste připraveni vstoupit do světa hudby s Larou? Máte již nastaveny repráky na maximum? Tak tedy račte!

 

10 Felicia Day , Jason Charles Miller - Gamer Girl, Country Boy

O téhle písni už jsem vás informoval dříve. V roli Lary se zde objeví známá geek celebrita Felicia Day a to když se vydává na comic con v převleku za Laru Croft. Píseň si střihla s americkým country zpěvákem Jasonem Charlsem Millerem. Klip pak byl zrežírován Seanem Beckerem a celé to bylo vydáno v červnu 2012.

 

 

 

9 Sterling EQ – Nova

Tohle hudební elektronické kvarteto pochází z Jihoafrické republiky a ke své písni Nova natočili videoklip, v němž se objevují silné či slavné ženy, ať už z našeho reálného světa, či z toho smyšleného. Tudíž zde Lara samozřejmě nemůže chybět. Kam se však poděla Xena? Videoklip byl vydán v roce 2009 a pochází z alba Sterling EQ, což je zároveň debutové album kapely.

 

 

 

8 VG unity – Stand and Choose

Tohle video vzniklo přímo pod záštitou hudební televize MTV a sloužilo k tomu, aby šli mladí lidé k prezidentským volbám. Krom Lary (tentokráte z AOD) se ve videu objevují i další známé herní charaktery, kterými jsou BloodRayne, Simíci, Ježek Sonic, postavy z Mortal Combatu, Crash Bandicoot atd. atd. Video bylo vydáno již v září roku 2004 a nad vším pak dohlížel režisér Tony Shift.

 

 

 

7 Die Ärzte – Männer sind Schweine

Píseň zvaná v překladu „Muži jsou prasata“ byla vydána roku 1998 a pochází z alba 13, které je osmým studiovým albem této skupiny. Tahle píseň je zároveň nejúspěšnější písní kapely vůbec. Ve videoklipu můžeme vidět přestřelku mezi Larou a třemi členy skupiny a pokud chcete vědět, kdo vyhraje, prostě si pusťte video J

 

 

 

6 U2 – Elevation

Lara se dostala do rukou i slavné skupině U2 a to v písni Elevation z roku 2001, jež můžete nalézt na albu All that you cant leave behind. Tato píseň vyhrála mnoho ocenění, mezi nimiž bylo například i populární Grammy Award v kategorii Best Rock Performance by a Duo or Group with Vocal. Videoklip byl režírován Josephem Kahnem a je jedním z nejdražších hudebních videoklipů vydaných vůbec. Jako Lara Croft se zde objevuje Angelina Jolie a to díky montážím z filmu, do kterých je také zakomponovaný člen kapely Edge. Vše se pak natáčelo ve studiích v Hollywoodu.

 

 

 

5 Horkýže Slíže – Lara Croft

Přejděme i do našich končin. Lara Croft je totiž název písně od známé slovenské skupiny Horkýže Slíže a pochází z alba Alibaba a 40 krátkých songov. To bylo vydáno v roce 2003 a zajímavostí je, že většina písní na něm je velmi krátkých. Sama Lara má pouze 30 vteřin. Kapela se k tomu vyjádřila následovně: "Toto není úplně normální album, na to si budete muset počkat do budoucího roku. Aby se vám lépe čekalo, nabízíme vám tuto sbírku krátkých písniček. Berte je s maximální rezervou a doufáme, že se budete bavit tak dobře jako my.“

 

 

 

4 Chinaski – Můj svět

V našich končinách ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát se však podíváme do Česka. Ve videoklipu Můj svět od kapely Chinaski se totiž na chvíli objeví hlava naší hrdinky, přičemž po vteřině je praštěná palicí, aby se změnila v Elthona Johna? Píseň je z alba Originál, které vyšlo roku 2002. Úspěchem je též první místo v hitparádě IFPI top 40.

 

 

 

3 Alex C. feat. Yasmin K. – Angel of Darkness

Na jednu, dle mého názoru, z nejlepších písní s Larou Croft zde rozhodně nemůžu zapomenout. Tahle píseň byla vydána jako promoční materiál k právě vycházející hře Tomb Raider: Angel of Darkness a to roku 2003. Ve videoklipu můžete vidět jak spousty záběrů ze hry, tak dokonce i samotné umělce do hry teleportované.

 

 

 

2 Team Unicorn – Geek and Gamer girl Song

Tato píseň by se dala nazvat parodii nebo předělávkou slavné písně od Katy Perry: California Gurls. Zpěvačky zde tancují v cosplayiích různých herních, či komixových celebrit a jednou z nich je i naše Lara. Ze známých osobností se ve videoklipu objevuje Stan Lee či Katee Stackhoff z Battlestar Galacticy. Toto video dosáhlo na youtube sledovanosti jednoho milionu během prvního týdne on-line. Vydáno bylo 15. září 2010

 

 

 

1 Korn – Did my time

Tato píseň byla napsána skupinou Korn speciálně pro druhý film s Larou Croft, Tomb Raider: The Cradle of Life. Píseň byla vydána v červenci 2003 a později se také objevila na šestém studiovém albu kapely Take a look in the mirror. Zajímavostí je, že celý základ skladby vychází z nevydané písně Untouchables z roku 2002 a bylo to poprvé, co se skupina dostala do top 40 v známé hitparádě Hot 100. Konkrétně byli na 38 místě. Videoklip byl režírován Davem Meyersem a objevuje se v něm i Angelina Jolie.

 

 

 

No a pokud jsem na něco zapomněl, tak se nebojte vyjádřit ve řvoutku a třeba mi za to vynadat :D

Sdílet: