Tihocan a Qualopec

Tihcan a Qualopec, spolu s Natlou trojice mocných vládců dávné Atlantidy. Společně vytvořili Scion, artefakt s obrovskou mocí. 

Protože se Natla rozhodla zneužít sílu Scionu ve svůj prospěch, rozhodli se ji Tihocan s Qualopecem uvěznit navěky na území současného Nového Mexika. Její část Scionu pak ukryli v Egyptě.

 

Tihocan

Muž s helmou a zeleně podsvícenou maskou přes oči. Svou část Scionu má zavěšenou kolem krku.

Po zničení Atlantidy se vydal do Řecka, kde založil novou civilizaci. Jeho hrobka se nachází pod St. Francis Folly a Midasovým palácem. Vstup do hrobky stráží dva atlantští mutanti - kentauři.

V Tomb Raider Anniversary má odhalený obličej. Zároveň to vypadá, že je to právě Tihocan, kdo vytvořil vězení, ve kterém byla Natla uzavřena.

 

 

 

Qualopec

Muž s robotickými končetinami, které využívá k pohybu. Stejně jako Tihocan nosí helmu a zeleně podsvícenou masku přes oči. Navíc využívá i zařízení, které mu umožňuje mluvit. Svou část Scionu má zavěšenou kolem krku.

Po zničení Atlantidy utekl do Peru, kde založil říši Inků. Spolu se svým dílem Scionu je pohřbený ve Vilcabambě. 

V Tomb Raider Anniversary má odhalenou tvář. Zároveň je zde vysvětleno, jak přišel ke svému postižení - v důsledku úrazu od své sestry Natly. 

 

 

 

Bohužel se o těchto mocných vládcích Atlantidy moc informací neví. Více střípků nám ukazuje Tomb Raider Anniversary, ale i tak se jedná pouze o drobné informace, které vyčteme z cutscén.

 

 

 

 

Sdílet: