Jonah Maiava

Upozornění: Část Rise of the Tomb Raider může obsahovat spoilery, pokud jste hru ještě nehráli / nedohráli. Její přečtení tedy předem zvažte.

 

Jonah Maiava

Celé jméno: Jonah Maiava

Narozen: 1980

Národnost: Americká / Novozélandská

Výška: 196cm

Barva očí: Hnědá

Barva vlasů: Černá

Povolání: Kuchař na Endurance

Záliby: Rybaření, vaření

 

Jonah se narodil na Novém Zélandu, ale vychován byl svou babičkou na Havaji. Jeho otec měl násilnickou povahu, a tak se Jonah často skrýval se svým bratrem z jeho dosahu. V mládí cestoval zpátky do své rodné země a stal se členem novozélandské armády. Tam se stal oblíbeným členem zejména díky své síle a smyslům, díky kterým odhalil blížící se nebezpečí. Zároveň jeho kuchařské schopnosti se těšily velké oblibě.

Poté, co v armádě utrpěl zranění, byl ze služby propuštěn. Začal pracovat v baru své sestry v Ngapuhi, kde se v přístavu poprvé potkal s Conradem Rothem. Ten byl ohromen Jonahovou silou a ihned mu nabídl místo na Endurance.

 

Výprava na Yamatai

Jonah byl členem posádky Endurance při výpravě na Yamatai - zastával post kuchaře. Po ztroskotání lodi se s ním Lara několikrát setká, ke konci dobrodružství dá Laře nový luk. Je jedním z přeživších, kterým se podaří z ostrova uniknout.

 

Rise of the Tomb Raider

Během událostí na Yamatai se Jonah a Lara sblížili, a tak Jonah souhlasí s tím, že Laru doprovodí na její cestě na Sibiř, i když není úplně přesvědčený, že je to dobrý nápad. Na začátku dobrodružství spolu šplhají po horách při snaze najít ztracené město Kitěž. Během laviny jsou však rozděleni a ani přes opakované pokusy o komunikaci neví, co se s tím druhým stalo. 

Neúspěšně pátrá po Laře, dokud není zachráněn členy Remnant. Následně se s Larou znovu setká v Geotermálním údolí. Záhy ho však unesou členové Trinity a nastraží na Laru past. Jonah je vyslýchán a mučen Konstantinem. Při pokusu o útěk je Konstantinem pobodán.

Sdílet: