Conrad Roth

Roth se zocelil a zmoudřel díky dvěma misím s královskými mariňáky. Rozhodl se opustit armádu a využít svých jedinečných schopností, stal se nezávislým lovcem pokladů, vrhá se do zapomenutých míst, kde na dně oceánu hledá ve vracích ztroskotaných lodí cokoliv, co by se dalo zpeněžit. Cestováním po světě si vybudoval reputaci pro svou chytrost, nepoddajnost a tendenci obcházet zákony pro získání historických artefaktů. Pro udržení hodnoty úlovků a prosazení svého bude Roth lhát a podvádět za hranice zákona. Výčitky nejsou součástí mise.Roth je vždy ledově klidný, už jeho přítomnost je příliš zastrašující na to, aby se mu někdo postavil. Branný výcvik, kterým prošel, z něj udělal přirozenou autoritu, která svou přesvědčivostí a rozhodností často přinese prospěch i celé posádce. 

Nikdo neví, jestli Roth s někým udržuje bližší vztah a tak se dá říct, že jeho pomíjivý životní styl ho přivedl ke sňatku s mořem. Po létech úspěšných dobrodružství si mohl dovolit čím dál větší loď a  nakonec se opuštěný kapitán Roth vypracoval až k velmi dobře vybavené záchranné lodi Endurance.

Expedice k pobřeží Japonska hledající poklad není jenom Lařina šance na první úspěch. Sen Rotha stále zahrnuje hlavně život na moři - jenom dvacet metrů dlouhá jachta místo vlečné lodi zachraňující jiné lodi.

Rothova role v restartu Tomb Raider série je podobná s Wernerem von Croyem - Lařiným rádcem z dřívější série. Podobnost je očividná, jak Croy tak Roth jsou odpovědní za Lařinu první významnou expedici - Croy v Angkor Wat a Roth na nešťastné misi Endurance. Oba také mají silný vztah ke starověkým artefaktům, přestože je každý získává jinak. Lara Rothovi naprosto věří a nechá se jím vést na cestě za vlastní záchranou.

Sdílet: