VÝZVA: Tomb Raider: Anniversary edition může být, ale…

Pamatujete si ještě na projekt Tomb Raider: Anniversary edition, který měl vzniknout pro PSP a tvořil ho tým Core Design, zatímco ve stejnou dobu tvořil Tomb Raider: Anniversary Crystal Dynamics? Je pravda, že už se jedná o docela dávnou historii, ale představte si, že co nebylo, mohlo by být dnes.

Možná jste si všimli, že v poslední době zveřejňuje Ashka na svém webu i FB mnoho screenshotů, trailerů a 3D modelů z tohoto nikdy nevydaného remaku. On a další členové TR komunity, Nakamichi a Tiernan, vytvořili program, který je schopen vytáhnout z původních souborů hry geometrii, a dokáže uvést hru do reálné hratelné verze. Možná si teď říkáte, jak to, že to tedy ještě nehrajeme? A tady nastává ten pravý problém, proč ještě hra není dostupná nám všem.

Crystal Dynamic jim totiž na povolení uveřejnění hry řekl jasné NE a celé to zatrhl. Core Design se k dané věci nevyjadřuje, protože dnes již neexistuje. A zde přichází na řadu TR komunita.

Pokud jste blogeři, admini webů, youtubeři, cosplayeři nebo třeba jen fanoušci, je nutné, abyste začali na projekt upozorňovat. Například napsat Crystal Dynamics e-mail a žádat je o povolení uveřejnit projekt. Vytvářet bannery, podepisovat petice. Nyní je to i ve vašich rukou.

Pomozme tedy Ashkovi, Nakamichimu a Tiernanovi k dosažení vydání hratelné verze a k získání povolení projekt zveřejnit.

Odkaz na petici zde: https://www.change.org/p/square-enix-permissiontopublishtrae

Pár screenshotů z projektu.

Sdílet: