Tomb Raider v Dreams

Vím, že jdeme trochu s křížkem po funuse, protože tahle hra vyšla už v dubnu letošního roku, ale slyšeli jste již o Dreams pro Playstation 4? A pokud ano, viděli jste i všechny ty levely inspirované Tomb Raiderem?

Začněme však hezky od začátku. Co to vlastně ten Dreams je? V podstatě bychom mohli říci, že se jedná o neomezený editor na vytváření vlastních projektů: her, filmečků, svých "snů". Možnosti jsou opravdu nevídané a stále vznikají nové a nové věci, které jejich autoři sdílejí s ostatními hráči na internetu. Autory Dreams jsou vývojáři z Media Molecule, kteří se proslavili především hrou LittleBigPlanet  - hrou, která je také velmi úspěšná právě díky skvělému editoru na vytváření vlastních levelů.

No, a protože jsme web o Tomb Raideru, rádi bychom zde upozornili právě na projekty týkající se Lary Croft. Například od Droida4D, který se inspiroval Řeckem z Tomb Raider Anniversary a vytvořil svůj vlastní level.

 

Nebo na autora s přezdívkou Cannibal127_9, který začal pracovat na celém TR1?

 

A máte rádi Lařino sídlo?

 

Zde můžeme vidět nějaký pokus v egyptském prostředí, ve kterém jde zřejmě o testování možností editoru.

 

Jak již bylo řečeno, věci, které lze udělat v Dreams jsou nevídané, takže uvidíme, jak se celá situace okolo editoru bude vyvíjet do budoucna dál. Bohužel pro nás PCčkáře je Dreams dostupný pouze pro Playstation 4. Třeba se to ale jednoho dne změní. Zatím se můžeme kochat alespoň videi, sdílenými na youtube. Jak se Vám projekty líbí nám můžete říct do komentářů a pokud máte zkušenosti přímo se hrou samotnou, dejte nám vědět též. 

Sdílet: