Square Enix odhalil prodejnost jednotlivých dílů TR

První díl Tomb Raidera začal skvěle. Prodalo se jej přes 7 milionů kopií, což je nejvíce v celé historii TR. Prodejnost dalších dílů postupně klesala, i když druhé pokračování ještě stále drželo krok s cca 7 miliony kopií. Velký propad přišel až s Tomb Raider: Chronicles, kdy se neprodaly ani 2 miliony kusů. Jisté oživení přišlo s TR:AoD - zhruba 2,5 milionu.

Dále přichází na scénu studio Crystal Dynamics, nový styl hry, "nová Lara". Legend se s prodejností dostává někde ke 3 milionům. Ale pak přichází něco, co nikdo nečekal. Největší propadák série aneb TR: Anniversary. Výroční díl musel určitě sklamat, dosáhnul pouze k milionu a půl kopií. Nové "oživení" přišlo s osmým pokračováním - Underworldem. Uveřejněné číslo je zhruba 2,5 milionu. Nicméně je třeba počítat s tím, že se ještě zvýší.

Jak sami vidíte, prodejnost prvních 4 dílů se nedá porovnávat s díly nejnovějšími. Ten skok je příliš velký. Těžko říci, jestli tu jde o internetové piráctví, cena her je příliš vysoká, či o Laru již není takový zájem...

Sdílet: