Novinky z poslední doby: Nová hra, kniha i scénáristka

Jak jistě víte, kolem Tomb Raideru se toho až tak moc neděje a tak jsme se rozhodli sepsat článek, ve kterém bude obsaženo alespoň to něco málo, co se kolem naší oblíbené archeoložky děje.

Nový film?

O tom, že by se měl natáčet nový film s Alicii Vikander jsme vás již informovali. Bohužel, jak se zdá, projekt momentálně leží u ledu. Alicie přiznala, že jak ona, tak Misha Green (scénáristka a režisérka) připravovaného sequelu, jsou připraveny a stále čekají, až dají šéfové studia filmu zelenou. To se ale zatím neděje.  Alicia se tak může alespoň naplno věnovat propagaci svého současného seriálu Irma Vep, který natáčela pro televizní stanici HBO a výchově jejího prvního dítěte, ke kterému jí moc gratulujeme.

Kdo bude psát novou TR hru?

Informace o tom, že nová hra bude běžet na grafickém enginu Unreal 5 už proběhla světem před nějakým tím pátkem. Nyní jsme se dozvěděli, že se k týmu Crystal Dynamics přidala spisovatelka a příběhová designerka Belinda Garcia. Nutno podotknout, že Belinda není ve svém oboru žádným nováčkem a podílela se již na hrách jako Call of Duty nebo Stonefly. Na svůj twitter napsala:

"I feel so fortunate to be a part of this franchise. Excited, honored - every wonderful feeling. This team is filled with so many talented and wonderful people and I can't believe I get to be one of them."

„Jsem šťastná, že můžu být součástí této franšízy. Nadšená, poctěná – všechny ty úžasné pocity. Tento tým je naplněn tolika talentovanými a úžasnými lidmi a nechce se mi věřit, že budu jedna z nich.“

BelindaGarcia

Nové Tabletop RPG (Dračí doupě z TR světa): Lara Croft’s Tomb Raiders Mark of The Phoenix

Ve hře Lara Croft’s Tomb Raiders Mark of The Phoenix převezme hráč kontrolu nad fiktivními postavami pracujícími pro Laru v mystickém světě Tomb Raidera. Hráč bude prozkoumávat a objevovat informace a artefakty v tzv. Raid Master kampani. Ta se kromě akčně orientovaných dovedností zaměří i na znalosti, jazyk a investigativní dovednosti tak, aby zůstala věrná kořenům hry, jak ji známe. Datum vydání ještě není úplně známé, ale mělo by se jednat o tento rok.

Nová kniha o historii Tomb Raidera, ale bohužel jen francouzsky.

Pro ty z vás, kteří ovládají francouzštinu, máme dobrou zprávu. Ve Francii totiž vychází série knih pod záštitou PIX'N LOVE, jejíž poslední číslo je zaměřeno na historii celé TR franšízy plné obrázků, rozhovorů atd. PIX'N LOVE se ve svých knihách zaměřuje právě na retro hry a jejich fanoušky. Knihu si můžete zakoupit na následujícím odkaze. Tak co? Procvičíte svého vnitřního Boucharda?

frenchbook

Sdílet: