Nová soška – Lara Croft The Lost Valley

V období mezi 19. dubnem a 3. květnem si mohli fanoušci na stránkách Weta Workshop objednat zcela novou sošku Lary Croft, která je inspirovaná oblíbenou lokací The Lost Valley známou z Tomb Raider Anniversary a prvního dílu TR ságy. Počet vyrobených sošek je velmi omezený a to přesně na počet objednávek, které ve Weta Workshop v tomto období obdrželi (950 ks).  Vzhledem k tomu, že soška je teprve ve fázi prototypu, tak si zákazníci, kteří si ji objednali, počkají na dodání až do října tohoto roku.

A co o sošce víme? Hlavním autorem je sochař Gary Hunt, který strávil doslova hodiny a hodiny času, aby nadesignoval model Lary, prostředí i samotné dinosaury, kteří jsou zachyceni uprostřed boje. Soška působí neuvěřitelně propracované. Má ¼ životní velikosti. Její rozměry jsou 40.6 cm x 80 cm x 44.4 cm a váží neuvěřitelných 12.61 kg. Sám Gary se k tomu vyjádřil následovně:

„Zachytit zlomek sekundy je vždycky výzva a Lara bojující s raptory, bylo přesně ono. Vytváření věrohodných póz v tak omezeném prostoru vyžadovalo velmi promyšlenou kompozici. Z toho důvodu jsem se inspiroval v klasických renesančních sochách.“

Soška vychází v rámci oslav 25letého výročí série Tomb Raider. Jak vznikala můžete vidět v následujícím videu, detailní obrázky zase v naší galerii. Soška stála neuvěřitelných 1.228 Eur (cca 31 tisíc kč). Tak co? Koupili byste si ji a jak se vám líbí?

Oficiální web výrobce: www.wetanz.com

Sdílet: