Lara má svou hvězdu na Walk of Fame v Derby

V květnu 2018 vznikl v Albion Street v Derby takzvaný Walk of Fame. Po vzoru Hollywoodu zde mají na chodníku svou hvězdu významní rodáci z Derby. V sobotu 14. září se po boku významných historických osobností, herců či zpěváků ocitla i Lara Croft.

Lara je v Derby (město, kde sídlilo studio Core Design, které stojí za prvními díly Tomb Raideru) velmi populární. Narazit zde můžete i na ulici s názvem Lara Croft Way. O názvu ulice i osobnostech, které se objeví na chodníku slávy, hlasují samotní obyvatelé města. Je tedy vidět, že jsou na naši oblíbenou archeoložku náležitě pyšní.

U samotného odhalení hvězdy byli přítomní Heather Gibson (level designerka TR1 a 2), Gavin Rummery (hlavní vývojář TR1 a 2) a Nathan McCree (skladatel hudby pro TR1 - 3). 

Malá zajímavost na závěr - všechny hvězdy na chodníku jsou speciálně upravené pro rozšířenou realitu (augmented reality). Stačí si do mobilu nainstalovat aplikaci Made in Derby a telefon pak nasměrovat na hvězdu. Zobrazí se vám daná osoba a informace o ní. 

 

 

 

Fotografie z akce

 

Zdroj fotografií: Facebook Tomb Raider Suite a Gavin Rummery

 

Sdílet: