Životní příběh kapitánky

Janice - Angel of DarknessPokud jste někdy navštívili ulice Paříže, nejspíš jste narazili na rudě oděnou blonďatou prostitutku. Jmenuje se Janice, ale lidé jí občas říkají "Kapitánka". Žádný z jejích pravidelných zákazníků však netuší, jak temný příběh se za její přezdívkou skrývá.

Janice žila šťastný a úspěšný život. Vedla dlouhodobý vztah s Pierrem, který v té době pracoval v Le Serpent Rouge (nyní ho však můžete potkat jako barmana v Café metro). Již jako malá toužila být letuškou, ale její strach z výšek jí tuto kariéru nepovolil. Rozhodla se proto pracovat jako stewardka na jedné turistické lodi, co dělala okružní jízdy po Seině. Po nějaké době jí však začaly tyto hodinové plavby nudit a díky své dobré pověsti a referencím získala místo na zaoceánské lodi.

Tam prvně pracovala jako pouhá uklízečka, ale rychle se vypracovala zpět na pozici stewardky, a záhy dokonce na vrchní stewardku a koordinátorku veškerého personálu. Mezi všemi zaměstnanci byla velmi oblíbená, vždy byla milá a přátelská. Pracovní úspěch však nešel dohromady s jejím vztahem. Pierrovi vadilo, že je doma jen několik dní v měsíci, a tak často docházelo k nočním hádkám. 

Janice dostala ultimátum - buď začne pracovat opět jen v Paříži, nebo se s ní Pierre rozejde. "Kapitánka", jak už jí v té době začli v práci všichni podřízení oslovovat, nechtěla přijít o svou těžce vypracovanou kariéru. Pierra to rozzuřilo a Janice i všechny její věci vyhodil na ulici. 

Janice začala svůj žal utápět v alkoholu. Nejednou se stalo, že přišla do práce v podnapilém stavu, a i přes několik upomínek se situace nezlepšila. Během jednoho měsíce přišla jak o práci, tak o střechu nad hlavou. Celý její úžasný život se jí zhroutil a naše Kapitánka začala klesat ke dnu. Bydlela na ulici a své poslední úspory propila. Za své neštěstí vinila Pierra, a tak se jednoho večera posilněna alkoholem vydala do Café metro, kde na něj hystericky křičela, že jí zničil celý život. Nakonec vytáhla z kabelky sklenici s žíravinou, chrstla mu ji do obličeje a utekla.

Pierre - Angel of Darkness
Pierre před útokem kyselinou a po útoku

 

Špinavá a opilá si těžko mohla najít práci, ale touha po alkoholu a nějakém jídle jí donutila k prostituci. Od incidentu s kyselinou uběhlo několik let, Janice si začala slušně vydělávat, našla si nové bydlení, a vypracovala se v lepší sortu lehkých děv. I tak ji však nikdy nezahlédnete poblíž Café metro. 

Janice - Angel of Darkness

 

Sdílet: