Šok! Slavná archeoložka skončila v blázinci!

   Každý z našich čtenářů si jistě vybaví Laru Croft, známou archeoložku a ženu tvrdší než maso ve školní jídelně. Známe ji jako neohroženou dobrodružku, kterou nerozhází ani déšť, ani mráz, ani bodáky, ani valící se mnohatunové kamenné koule, ani jedovaté šipky, hadi, medvědi, dinosauři, prostě nic. Nebezpečí se směje do tváře a pak ho rozmetá do všech stran raketometem, ohrožený druh neohrožený druh. 
 
     Ale je to skutečně pravda? Je Lara Croft skutečně tak neohrožená a necitelná? Nedoléhá na ni stres z těch milionů opiček, které zabila kvůli pár zarezlým klíčům? 
 
     Mluvčí nejmenované psychiatrické léčebny nám potvrdil, že v ranních hodinách hospitalizovali Laru Croft. Proč? K tomu jsme dostali zcela konkrétní vyjádření - Lara trpí rozštěpením osobnosti! 
 
Aktuální fotografie Lary Croft z léčebny.
 
     "Ano, slečna Croft trpí vážným roštěpením osobnosti, a to nejen na obvyklé dvě části, ale nespočetné množství osobností a podosobností," vyjádřil se k tomu mluvčí. Poté následoval vyčerpávající popis toho, co se s naší oblíbenou archeoložkou vlastně děje. Citujeme:
     "Měli jste vidět, jak dlouho trvalo sepsat úvodní zápis. Slečna Croft blouznila. Zpočátku se zdála být vyrovnaná a jasně odpovídala na otázky, nadiktovala nám adresy svých rodičů, ovšem s tím, ať jim nevoláme, že s ní nechtějí mít nic společného. Sice nás trošku znervózňovalo, že během našeho rozhovoru protáčela pistole, které si odmítla nechat zabavit, když po podlaze začal lézt brouk, tak vyskočila na strop a přeručkovala po něm na skříň, ze které odmítala slézt, ale toho jsme si nevšímali, to je tu běžné. To, že pacientka poté postřelila zřízence s tácem léků a hájila se tím, že nevěděla, že mu to může ublížit, jsme také přešli s úsměvem.
     Ovšem poté, co nám vylíčila události, které se udály v Paříži - ty nám mimochodem přišly naprosto pochopitelné, ač bychom panu Eckhardtovi, pokud se někdy z těch kousků zase poskládá dohromady, taktéž rádi nabídli naše služby, mnoho let izolace vynucené nadřazenou rasou může mít negativní vliv na mentální stav, ač bychom samozřejmě neradi cokoliv naznačovali...ehm. Každopádně poté, co se dostala k jakémusi výbuchu světla, se hystericky rozvlykala a začala nás přesvědčovat, že je její matka zombie a že její zlé dvojče jí zavraždilo kamaráda. Když uviděla světle modrý gel, který používáme v hlavní kanceláři jako osvěžovač vzduchu, se v něm začala hrabat a volat "mami, jsi tam?!". 
     Když už se zdálo, že budeme muset slečně Croft nasadit svěrací kazajku, náhle vyskočila, že musí vyřešit tajemství nesmrtelnosti (nebo nesterilnosti, jak uvádí jedna spolehlivá stránka) a všeho vůbec a za děsivého hekání s tím nejtěžším případem samomluvy, co jsme tu kdy slyšeli, se vrhla do jezírka na zahradě, že tam někde musí být tajemný ostrov Jamatai. Poté, co byla vylovena zřízencem, se sháněla po jakémsi šoférovi, který měl povraždit její rodinu tím, že ji nechal havarovat v Himalájích, kde zároveň zahynul i její snoubenec. To vše završila zoufalým hledáním bílých říms.
     Samozřejmě, že po těchto událostech jsme slečně Croft za nemalých lidských obětí nasadili svěrací kazajku. Naším jediným štěstím bylo, že slečna Croft vystřílela veškeré své náboje na zeď, která podle ní byla moc tmavá, a v moment, kdy jsme se ji chystali znehybnit, právě zalezla do křoví, aby si vyrobila luk. Když jsme ji odváděli do jejího pokoje, ještě na nás křičela "Ale tak to v té fanfikci nebylo!" 
 
     Tento hrůzný příběh o duševním stavu ikony moderní archeologie přináší mnoho otázek, jedna se ale přímo nabízí - co můžeme dělat, aby se Lara Croft opět vzpamatovala? Na to nám opět odpovídá mluvčí psychatrické kliniky. "Víte, já si myslím, že to je tím, že slečna Croft nemůže mít jistotu, kdo vlastně je. Vezměte si třeba ty fanfikce. To aby se rozkrájela, aby všem vyšla vstříc. Když se dozvěděla, že je od ní očekáván vztah s jistým panem Fletcherem, ozývalo se z její cely tak nelidské vytí, že jsme čekali, kdy nám nemocnicí proběhne vlkodlak. V současnosti její duševní stav zlepšuje, že jsme její možné minulosti zorganizovali do složek. Slečna Croft si tak může vždy vybrat, kým ten den bude. Stále je to obtížné a vyčerpává ji to. Taková je ovšem cena popularity," dodal nakonec smutně. 
 
     
Sdílet: