Na život a na smrt!

Jde o všechno. Ari, constantine a Pablo mají strach. Sedí nešťastní v křesle, pojídají docházející sušenky a dopíjí čtvrtou kávu.

„Jak to myslíš, útok?“ zeptal se Pablo, zatímco mu drobečky padají z pusy.

„Přesně jak to říkám. Musíme se jim bránit, nebo tady umrzneme a umřeme hlady. V rádiu hlásili, že už má být venku jenom 15 stupňů. To nedám,“ odpověděla Ari.

constantine se zvedne z křesla. „Jde o můj dům a chci nad ním znovu převzít kontrolu! Máš pravdu Ari. Musíme bojovat!“

„No jo, ale vy zapomínáte, jak jsou mocné! Nevzpomínáte si, jak to dopadlo minule? Navíc mají skoro deset centimetrů na výšku a jsou dvě. Jsme jen křehcí LCčané. Jak je chcete porazit?“ zdůraznil Pablo.

Obrovská rána, rozražené dveře! Všichni se leknou. Obě figurky vtrhly do obývacího pokoje a začnou útočit. Figurky aplikují útoky, kterým se nelze ubránit. PĚST, PĚST, KOLENO, LEVÝ HÁK A VÝKOP. Útok, jenž se naučily na hodinách bojového umění. Naši hrdinové neměli šanci. Všichni leží skoro mrtví, nehybní. Všechno vypadá ztraceně. constantine se však z posledních chvil natáhne po ovladači ležícím na zemi a zmáčkne náhodné tlačítko. Ať už se stane cokoliv, třeba jim to pomůže.

dveře

Spustí se hudba. Kapybara… Líbezná, líbivá a vlezlá hudba. Kapybara… Prapodivná věc se děje. Figurky si neumí pomoct. Ty rytmy, ty tóny. Kapybara… Milují je, začínají se vrtět a tančit. Tančí a neumí to stopnout. Kapybara…

constantine se zvedá a mocně vykřikne: „Tohle! Je! Můj! Dům!“

Zvedají se i ostatní a tančící figurky chytají do ruky. Rychle je hází do klece. Figurky jsou v pasti.

Všichni tři členové LC týmu si stoupnou před klec a trojhlasně, společně vyřknou mocné zaklínadlo: „Od tohohle momentu je každý váš dech darem od nás!“

Figurky jsou nešťastné, uvězněné, ale stále tančí. Kapybara… Budiž jim tahle událost velkou lekcí do konce života.

„Nezajdeme někam na jídlo?“ zeptal se Pablo. „Den byl náročný a mám hlad.“

„Máš pravdu, už jsme dlouho nejedli. A pro jistotu zatopím. Začíná tu být zima,“ odpověděl pan c.

„Tak jdeme!“ zareagovala Ari. Všichni tři se zvedli a společně odešli do blízké restaurace. Co se to ale děje? Jen to tak vypadá, nebo záklapka klece není zapadlá?

Ka-py-bara…

Sdílet: