20 let Tomb Raideru

Přesně dnes je to 20 let od dne, kdy světlo světa spatřil první díl Tomb Raideru. Je to až neuvěřitelné, že nás Lara provází už takovou dobu. Neubráním se nostalgii a vzpomínkám a připíjím Tomb Raideru na další kulaté výročí.

20 years of Tomb Raider

Dnes zároveň vychází kniha 20 years of Tomb Raider, která mapuje celou historii Tomb Raideru a Lary Croft - v hrách, ve filmech, komiksech, knihách či na filmovém plátně. V knize jsou obsaženy dříve nezveřejněné obrázky, rozhovory s autory (Core Desing i Crystal Dynamics), dabérkami, skladateli, autory komiksů a dalšími významnými lidmi okolo Tomb Raideru.

Dále obsahuje podrobné info o všech herních dílech, včetně představení nezveřejněných titulů. Je zde i sekce věnována Tomb Raider komunitě a nám, fanouškům. V sekci Dear Lara jsou zveřejněny dopisy fanoušků. Celkově má kniha přes 150 kontributorů - jedná se o interview, obrázky a další materiály. Její autorkou je Community managerka Meagan Marie.

20 years of Tomb Raider

 

A co dál? Zavzpomínejme si na léta strávená s Larou ve formě pár hezkých videí:


Oslava 20 let Tomb Raideru s Shelley Blond (původní dabérkou Lary Croft):

 

Mé oblíbené a dokonale sestříhané video k 10 letům Tomb Raideru:

 

Video k 20 letům Tomb Raideru:

 

A nakonec trochu adrenalinové video z Tomb Raider challenge:

 

A teď vy: Na který díl vzpomínáte nejvíce? Nebo na které momenty, které nepřátele? Bez čeho si Tomb Raider nedokážete představit? 

 

Sdílet: