20 let s Larou Croft

Je to již neuvěřitelných 20 let, co naše životy obohacuje Tomb Raider. Proto se Square Enix a Crystal Dynamics rozhodli oslavit toto výročí napříč rokem 2016, přičemž začátek oslav je naplánovaný na duben, kdy proběhne PAX East (herné konference, 22. - 24.4. 2016).

20 let Tomb Raideru

"Již od svého uvedení zaujímal Tomb Raider specifické místo v herní historii,"  říká Ron Rosenberg z Crystal Dynamics. "Těšíme se na oslavy s fanoušky a uctění Lary Croft pomocí speciálních eventů, retrospektiv, rozdávání dárků a dalších překvapení během tohoto roku."

Roku 1996 byla světu představena archeoložka Lara Croft ve hře Tomb Raider od Core Design. Od té doby se stala velmi známou osobností na poli herního průmyslu i mimo něj. Byla jmenována ambasadorem vědecké kvality, objevila se na turné U2. S více než 30 herními tituly a stovkou ocenění se Lara stala kulturní ikonou po 20 let, objevila ztracené živočišné druhy, bojovala s nemrtvými a procestovala napříč celým světem - navštívila přes 25 zemí, od Středomoří, Jadran a Andamanské moře, prozkoumala Antarktidu a polární kruh, znovu objevila Atlantidu a ztracený ostrov Yamatai.

"Tomb Raider se během těch 20 let stal kulturním fenoménem. Celosvětově prodal miliony kopií, vytvořil jedny z nejúspěšnějších herních filmů v historii a inspiroval fanoušky všech věkových skupin,"  říká Scot Amos z Crystal Dynamics. "Je úžasné být součástí této legendy, vidět, jak moc se tato série rozrostla a přemýšlet o tom, kam se může vyvinout dál. Doufejme v dalších 20 let společných dobrodružství."

V rámci oslav uzavřeli Square Enix a Crystal Dynamics partnerství s charitou GameChanger, kdy každý, kdo na tuto charitu přispěje více než 1$ (cca 25 Kč), dostane zdarma digitální kopii hry Tomb Raider 2013. Pokud přispějete více než 20$ (cca 480 Kč), budete zařazeni do slosování o speciální "swag bag", který obsahuje sběratelskou edici Rise of the Tomb Raider a další speciální sběratelské předměty. Nezisková organizace GameChanger se zaměřuje na pomoc dětem s chorobami ohrožujícími život. 

Návštěvníci PAX East se mohou zajít podívat na panelovou diskuzi Lara Croft: The Undisputed Queen of Gaming (Lara Croft: Nesporná herní královna), která proběhne v pátek 22.4. v čase 15:00 - 16:00. Diskuze se zaměří na působnost Lary napříč zábavním průmyslem a prolomení bariér čistě herního světa. V čase 16:30 - 17:30 jsou zváni všichni cosplayeři Lary Croft a dalších Tomb Raider postav na hromadné setkání a focení. Každý v převleku zároveň získá exkluzivní dárek k 20. výročí Tomb Raideru.

Sdílet: