Znásilnění

Sem tam vyjde nějaká malá perlička, nebo informace, přímo i nepřímo týkající se Lary Croft a jejího nového chystaného dobrodružství. Zakládám proto rubriku "Lařiny jednohubky", která vám bude servírovat ty nejčerstvější (samozřejmě, že ne skutečné jednohubky) krátké novinky. Pojďme se hned na jednu takovou jednohubku podívat.

Nová Lara ještě nevyšla a už sklidila první skandál. Respektive ani tak ne ona, jako její tvůrci. Producent hry, Ron Rosenberg, totiž při popisování jedné scény v rozhovoru pro Kotaku, kdy schovávající se Laru najde a chytí nějaký muž, uvedl jako jeden z možných motivů prostě  znásilnění. Díky tomu vznikla divoká debata o únosnosti některých motivů ve hrách, kterou tak sám nechtěně vyvolal.

Aby celá věc vývojářům i vydavatelům nepřerostla rychle přes hlavu, vložil se do debaty šéf studia Crystal Dynamics, Darrell Gallagher, s oficiálním prohlášením, že o dané scéně nikdy nepřemýšleli jako o znásilnění, a označil slova svého kolegy za nepřesnou formulaci. Popírá, že by vyobrazená sekvence měla jiný, než výhružný podtón.

Těžko říct, jestli bylo vše jen pečlivě připravená reklama zadarmo. Protože pobuřující reklama je taky reklama, a někdy dokonce i účinnější... A nebo šlo opravdu o omyl? Pokud je to ta druhá možnost, nezbývá, než se zamyslet, kam se herní scéna ubírá, když jen pouhá zmínka o motivu znásilnění (k samotnému znásilnění by jistě nedošlo, v dalším záběru Lara muže zabíjí...) vyvolá podobné reakce.

Onu scénu už jistě znáte, a pokud náhodou ne, tak jí můžete shlédnout v Exclusive Crossroads Traileru, který najdete pod tímto článkem.
 

Sdílet: