Tomb Raider: Definitive Edition potvrzeno

Již pár týdnů kolují internetem zvěsti, že se nejnovější díl Tomb Raideru dočká i zpracování pro nejnovější konzole, tedy PlayStation 4 a Xbox One. Dnešním dnem vám můžeme tyto informace oficiálně potvrdit, a doplníme všechny materiály, které jsme zjistili přímo od tvůrců hry, Crystal Dynamics.

Tomb Raider: Definitive Edition logo

 

Tomb Raider: Definitive Edition bylo vyvinuto celkem třemi firmami, které spolu úzce spolupracovaly. Krom Crystal Dynamics se k vývoji připojili lidé z United Front Games(kteří mají na kontě například hru Sleeping Dogs), a dlouhodobý partner Nixxes, s nimiž Crystal Dynamics spolupracovali na herní sérii Legacy of Kain.

 

Co můžeme od hry na next-gen konzolích očekávat?

Základem je samozřejmě hra Tomb Raider (2013), která byla upravena a vylepšena pro next-gen konzole. Jedná se především o vylepšení grafiky (listy vlají ve větru, vylepšení vlasů a obličeje Lary...). K tomu jsou přidány všechny DLC doplňky, které vyšly po vydání, včetně multiplayerových map, obleků pro Laru, nových zbraní a hratelných postav (celkem 25 DLC). Dále tato verze hry obsahuje digitální comics "Tomb Raider: The Beginning" a digitální artbook "Tomb Raider: The Art of Survival". Závěrem je připojená dokumentární série "The final Hours of Tomb Raider".

Nový hratelný obsah ve formě dodatečných levelů ke hře přidán nebyl, neboť autoři chtěli zachovat jejich originální vizi pro tento díl. Dle jejich názoru se již jedná o kompletní a naplňující dobrodružství, a pokud by do něj dodávali další obsah, narušili by tím rovnováhu, kterou příběh zachovává.

Tomb Raider: Definitive Edition packaging

 

Grafická vylepšení

Jak už bylo zmiňováno, díky next-gen konzolím mohli autoři vylepšit již tak dost pěknou grafiku. Nejedná se pouze o vylepšení grafiky a zvětšení rozlišení. Celá hra byla přetvořena s novou technologií, takže změn bude opravdu hodně.

Na Laře můžeme vidět pot, krev a bahno. Má více propracované oči a vlasy, celkový obličej byl kompletně předělán. Vylepšeny byly i animace pohybu. Lařin řetízek a cepín budou reagovat na její pohyb a kývat se při běhu. Členové posádky Endurance byli rovněž upraveni.

Na ostrov byly přidány světelné efekty, nové počasí, a spousta zeleně. Zlepšená byla rovněž ceklová fyzika. Celý ostrov ožil novým životem a stane se tak dalším nepřítelem, kterému bude Lara čelit.

 

Konzolové odlišnosti

Jelikož se od sebe nové next-gen konzole liší ve specifikacích, budou i verze hry mít trochu odlišné prvky.

Na Xbox One budete moci díky Kinectu měnit zbraně a pomocí hlasu se budete moci pohybovat v menu. Všechny artefakty si budete moci prohlížet a otáčet je pohybem ruky. 

DUalshock ovladač pro PlayStation 4 se rozsvítí červeně a oranžově, pokud budete zrovna používat pochodeň, při střelbě bude problikávat. PS4 verze zároveň umožní streamovat hru na PlayStation Vita. 

Tomb Raider: Definitive Edition game boxes

 

Datum vydání

Vydání Tomb Raider: Definitive Edition je pro Evropu naplánováno na 31. ledna 2014 (v Americe pak vyjde o dva dny dříve, tedy 28. ledna 2014). Cena americké verze je stanovena na 59.99$, což v přepočtu vychází na 1 200 Kč, konečná cena na našem trhu se však může lišit.

 

Tomb Raider: Definitive Edition official render

Sdílet: